חיילים טבעונים בעזה: "חזרנו לאכול בשר"

עם פתיחת מבצע "צוק איתן" בעזה, התגייסו חלק מארגוני זכויות בעלי החיים למאמץ המלחמתי, והחלו לאסוף תרומות לחבילות מוצרי מזון מהצומח שנשלחו לחיילי צה"ל טבעונים הלוחמים בעזה.  

"בימים אלו, כשהחיילים לוחמים בשטח, כל משלוח של מזון יכול לשמח, לעזור ולחמם את הלב", נאמר בהודעה שפירסמה קבוצת חוות החופש, המקימה מרכז חינוכי לחמלה ומקלט לשיקום חיות משק שחולצו. "מי שלא תמיד יכול ליהנות מהחבילות שנשלחות אלו החיילים הטבעונים שבדרך כלל מאד סובלים ממחסור של אפשרויות בתוך מנות הקרב. לכן אנו נערכים לאיסוף של חבילות לחיילים טבעונים שיאותרו לקבלת המנות המיוחדות".

למרבה ההפתעה, היוזמה לשגר חבילות טבעוניות לחיילים עוררה ביקורת, ומצד האחרונים שניתן היה לצפות לכך מהם – מצד החיילים הטבעונים עצמם. "מה, הם צוחקים עלינו?", אמר מ.ק. – חייל מילואים טבעוני המשתתף כעת בלחימה בעזה. "מרחץ דמים פה, והם שולחים לנו אוכל ללא אכזריות? גם ככה החבר'ה מסתלבטים עלי שאני השמאלני היחיד בפלוגה, אז אני צריך שיתחילו לרדת עלי שאני אוכל נבטים?".

חייל אחר, בשירות חובה, יצא אף הוא נגד משלוח החבילות הטבעוניות. "הפכתי לטבעוני בגיל 16 אחרי שראיתי סרטון של אנונימוס, ומאז לא אכלתי שום דבר מהחי. אבל מאז שהתחיל צוק איתן חזרתי לאכול בשר. זה כאילו שהגוף שלי דורש את זה. צריך את הבשר החרוך. אני נגעל מעצמי שאני אומר את זה, אבל זוועה פה, אז מה זה כבר משנה? והחבילות הטבעוניות האלה לא ממש עוזרות".

6 תגובות

 1. טוב קצת הגזמנו
  ספט 26, 2014

  לא נראה לכם מוגזם לרדת עליהם ככה? הם במצב של חיים ומוות, וכנראה שמעניין אותם לדאוג לחיים שלהם – הם במצב הישרדותי ולא רואים אידיאולוגיה אחרת.
  נמאס כבר מטבעונים מתנשאים, נראה אותכם במצב הזה.
  אני לא מאמינה במלחמות וממש שונאת את העובדה שיש אנשים שעושים מה שהחיילים האלה עושים- אבל תחשבו על המצב שהם חיים בו ותבינו שהם לא מסוגלים ,כנראה,להכיל אידיאולוגיות כמו טבעונות אלא רק להיות במצב הישרדותי

  להגיב

 2. נופר
  אוג 12, 2014

  כפויי טובה.
  בטח ובטח שאני לא מזלזלת במה שהם חווים שם, אני לא יכולה לדמיין לעצמי בכלל כמה קשה להם.
  אבל אני לא רואה קשר בין הדבר לבין גרימת סבל לבעלי חיים.
  יש הבדל בין מלחמה, שבה אתה נדרש להרוג בכדי להגן על עצמך,המשפחה והעם שלך, לבין עינויים ורצח של בעלי חיים חפים מפשע.
  יש שיאמרו שגם במלחמה נהרגים חפים מפשע, אבל הדבר לא נעשה בכוונה תחילה, רצח של בעלי חיים הוא רצח בכוונה תחילה ללא עוררין בכלל.

  להגיב

 3. רמון
  אוג 07, 2014

  אחת הבדיחות המצחיקות ששמעתי לאחרונה!!!!

  להגיב

 4. ארז
  יול 24, 2014

  ואו איזה טמטום, אף טבעוני שאני מכיר לא היה נותן טיעונים כאלה שטחיים, ומיד ממיר את אורח החיים שלו במשך שנים בשביל שהחברים שלו לא יצחקו עליו

  להגיב

  • נעם ברנע
   אוג 04, 2014

   זה לא מנסה להיות חכם 🙂

   להגיב

 5. si vis pacem para bellum
  יול 22, 2014

  טוב, כשאונסים תינוקות חפים מפשע חייבים לקנח בקצת דם נוצרי…
  דיסאינפורמציה סאטירית בשׂום שכול, מלחמתם של החיות לא קשורה לצי הבורים שלך וילחמו אותה גם המאמינים בעט וגם המאמינים בחרב.

  שקט בעד שקט, דרישה הגיונית לכל הדעות.

  להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew