איש היער

הכירו את ג'דאב פאיינג, הודי ממחוז ג'ורהאט שבמשך עשרות שנים נטע במו ידיו יער המשתרע על פני שטח של 5,500 דונם – שטח גדול כמעט פי ארבעה משטח יער חדרה, וכפליים מגודלו של פארק הירקון בתל אביב.

היער נטוע באי מג'ולי שבנהר ברהאמהפוטרה, האי הגדול בעולם שנמצא בנהר, ומלבד תרומתו לבלימת סחף האדמה הפך היער לביתם של מגוון בעלי חיים, בהם קרנפים, פילים, טיגריסים ואיילים. "כשהעצים גדלו היה לי קשה יותר להגן עליהם", סיפר פאיינג. "האיום הגדול ביותר עליהם היה מצד בני אדם. הם רצו להשמיד את היער עבור רווח כלכלי, ובעלי החיים שוב היו הופכים לחשופים".

"גם בני אדם הם בעלי חיים, וההבדל היחיד הוא שבני אדם לובשים בגדים. אין עוד מפלצות בטבע מלבד האדם, שצורך הכל עד שלא נשאר כלום. אף אחד לא מוגן מפני האדם, אפילו לא טיגריסים או פילים", אמר פאיינג והוסיף כי החלום שלו הוא לשוב לכסות ביערות את האי מג'ולי כולו ואת ג'ורהאט.

"איש היער", סרט תיעודי קצר על ג'דאב פאיינג בבימוי ויליאם ד. מקמאסטר.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew