צה"ל חיסל את התרנגול "קארקור" – גיבור תוכניות הילדים של עזה

התרנגול "קארקור", כוכב הטלוויזיה האהוב ביותר על ילדי עזה, נהרג בהפצצת חיל האוויר בשכונת שג'עיה שבמזרח העיר עזה. מוחמד "חמדה" אלריר, אשר גילם את דמותו של התרנגול השובב בתוכנית הילדים "חלוצי המחר" בה לימד ילדים כיצד יש לחצות את הכביש בבטחה או לנהוג בכבוד כלפי ההורים, נהרג בזמן שהיה בביתו.

חמדה, בן 31, זכה לאהדת ילדי רצועת עזה שהיו מתקשרים בהמוניהם למערכת התוכנית ששודרה מדי שבוע בערוץ אל-אקצה, ערוץ הטלוויזיה של תנועת חמאס. "דמותו של חמדה משכה צופים מכל רחבי פלסטין ואפילו מהעולם הערבי, וילדים היו מתקשרים לתוכנית כדי למחות על כך שהתרנגול קארקור חצה את הכביש בחוסר זהירות, והיו נוזפים בו בטלפון וממליצים לו כיצד לדעתם עליו להתנהג", סיפר אחיו של חמדה, רפעת אלריר, בדברים שכתב לזכרו באתר אלקטרוניק אינתיפאדה.  "המון ילדים היו מחכים ליום שישי כדי לצפות בהתנהגותו הפרועה של קארקור ולסייע לו לשפר את דרכיו, רק בכדי לשוב ולצפות בו בתחילת התוכנית הבאה שוב מתנהג באופן לא מקובל".

גופתו של חמדה נמצאה רק כעבור שלושה ימים לאחר שהוכרזה הפסקת אש הומנטרית שאיפשרה לאמבולנסים להיכנס לשכונת שג'עיה. "לא ידוע האם הוא דימם למוות במשך שלושה ימים או שנהרג מיד מהדף הפיצוץ או מרסיסים", סיפר אחיו.

"מכל 14 האחים והאחיות שהיינו, חמדה היה הכי יצירתי ומיוחד", סיפר רפעת. "הוא היה ביישן אבל גם בדחן והרפתקן. רוב הזמן הוא היה שותק, אבל כשהוא כן פתח את הפה, דבריו ביקשו בדרך כלל לפרוץ את גבולות המקובל". באינתיפאדה השנייה, לאחר שכמה מחבריו לספסל הלימודים של חמדה נהרגו על ידי ישראל, החלה היצירתיות שלו לבוא לידי ביטוי כאשר היה מדקלם בהפגנות קריאות מחאה פיוטיות, שהפכו לפופולריות בכל רחבי רצועת עזה.

עוד באותו עניין...

2 תגובות

 1. yoni salmon
  אוג 04, 2014

  המגיב האנונימי צודק. הנה התרנגול התמים מנצח על מקהלת ילדים בשיר הלל למחבל המתאבד: http://youtu.be/N3OYjKZ2Cu8?t=4m4s

  להגיב

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  יול 30, 2014

  אתם מתיימרים להיות אובייקטיבים (הרי כל השאר שקרנים).
  כתבתם "בה לימד ילדים כיצד יש לחצות את הכביש בבטחה או לנהוג בכבוד כלפי ההורים"
  אם לא הייתי שומע על התוכנית הזאת לפני הייתי חושב שמדובר בתוכנים חינוכית ושהילדים בעזה מחונכים בדיוק כמו הילדים בישראל.
  למה שכחתם לציין את העובדה שמדובר בתוכנית שמחנכת דור שלם לשנאת ולרצח של יהודים?
  אתם מבינים שבאותה מידה שיש לחצות את הכביש בביטחה צריל להרוג יהודים?!?!?!?!?
  https://www.youtube.com/watch?v=5mDu6ajSEX4
  https://www.youtube.com/watch?v=joFXpe6BmOQ
  https://www.youtube.com/watch?v=WFdK2Cyv18s

  להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew