אחרי צוק איתן: תלמידי בית ספר יבחרו את שם המבצע הבא בעזה

גורמים בטחוניים בישראל מאותתים ביממה האחרונה על אפשרות לפעולה צבאית נוספת ברצועת עזה, ארבעה חודשים בלבד לאחר סיום מבצע צוק איתן, ובמשרד הביטחון כבר מתחילים להיערך לקראת המבצע הבא.

בתדריך לכתבים שקיים בקריה בתל אביב, הכריז שר הבטחון, משה בוגי יעלון, על תחרות בהשתתפות כל תלמידי בתי הספר בארץ לבחירת שמו של המבצע הבא של צה"ל ברצועת עזה.

"המטרה שלנו היא להגביר את המעורבות של בני הנוער – כי הם חיילי המחר", אמר יעלון. "בפעם הבאה שנאלץ להפעיל את זרועות השריון והאוויר של צה"ל כדי להשמיד מנהרות טרור, מתחמי שיגור רקטות ובתי חולים בעזה – וזה יקרה כנראה במהלך חנוכה – נשמח אם יהיה נער בבית ספר כלשהו בישראל שיוכל לומר: 'אני בחרתי את שם המבצע הזה'."   

חבילה ששלח ילד מרעננה לחיילי צה"ל בעזה

חבילה ששלח ילד מרעננה לחיילי צה"ל בעזה

לאורך השנים, התהדר צה"ל בשמות מבצעים מעוררי השראה כמו "ענבי זעם", "כדור הרעם" (שמו הצה"לי של מבצע אנטבה), "גשמי קיץ", "עמוד ענן", ועכשיו "צוק איתן". בפגישה עם כתבים הביע השר יעלון תקווה כי צה"ל ישמור גם בעתיד על מוכנות גבוהה בחזית פיתוח שמות המבצעים.  

"למרות הקיצוצים בתקציב הבטחון, אני בטוח שנצליח למצוא שם שמשקף את הנחישות של צה"ל, אבל גם שיישמע כמו שם של שובר קופות הוליוודי", הוסיף שר הבטחון.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew