ההתקוממות בעיר פרגוסון: שיקוף של הסכסוך הישראלי-פלסטיני

מי היה מאמין שהסכסוך הישראלי-פלסטיני יתגלם באופן כל כך חד ובהיר באלימות המשטרתית שהופעלה כלפי התקוממות תושבי העיר פרגוסון בארה"ב לאחר ששוטר לבן ירה למוות בנער שחור לא חמוש.

שתי נקודות למחשבה.

הראשונה: טימותי פיץ', מפקד משטרת סנט לואיס שפרש לפני מספר חודשים לאחר חמש שנים בתפקיד ואשר נחשב למי שעיצב את רוחה של המשטרה המקומית, השתתף בשנת 2011 בסמינר שיטור בישראל, במסגרתו השתתף בתדריכים של בכירים במשטרת ישראל, צה"ל ומערכת הבטחון.  

השנייה: תושביה המתקוממים של פרגוסון זכו לתמיכה ממפגינים אחרים שמכירים את הנושא מקרוב – פלסטינים מהגדה המערבית. פלסטינים רבים פנו לטוויטר כדי להביע סולידריות עם המהומות שפרצו בעיר, וצייצו עצות להתמודדות עם האמצעים לפיזורי הפגנות. בין הטיפים: לשטוף את הפנים במים ולא לשפשף את העיניים.

"סולידריות עם פרגוסון. זכרו לא לגעת בפנים לאחר שירו לעברכם גז מדמיע ושימו מים", צייצה בטוויטר מרים ברגותי, סטודנטית באוניברסיטת ביר זית שממוקמת צפונית לרמאללה, בתגובה לאלימות המשטרתית הקשה כלפי המפגינים בפרגוסון. "תדאגו תמיד לרוץ נגד כיוון הרוח ולהישאר רגועים לאחר גז מדמיע. הכאב יחלוף, אל תשפשפו את העיניים!", הוסיפה בציוץ אחר.

במקביל, דווח כי במהלך המחאות בפרגוסון נשמעו גם קריאות התומכות בעזה לאחר ימים ארוכים של מהומות וביזה ברחבי העיר.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. גיא
    פבר 16, 2017

    כ"כ הרבה שטויות בכ"כ קצת מילים-רק על זה שווה לקבל פרס.להגיד שיש קשר בין העובדה שמפקד המשטרה השתתף בקורס בישראל לבין העובדה שירו לשווא בחף מפשע שחור זה כמו להגיד שאם השכן שלי גנב אז גם אני כזה.ולגבי "הסולידריות הפלסטינית":השחורים לא ממש מעניינים אותם,מה שמעניין אותם הוא שהייתה להם הזדמנות שהם ניצלו (בתחכום רב יש להודות) את הזעם המוצדק של השחורים והתחילו לטפטף להם באוזן שטויות כאילו זה מה שקורה בשטח.אז כל ירי בחף מפשע שחור כלבן,ערבי כיהודי הוא פסול.ותאמינו לי שחורים יקרים שעדיף לכם שממשטרה שתפקידה גם להגן עליכם תטפל בכם בשיטות הנהוגות בישראל ולא בשיטות של המשטרה הפלסטינית.

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew