תוכנית הבישול הטבעונאצית הראשונה של גרמניה

אם מישהו היה צריך להמציא את הסיוט הגדול ביותר של התנועה לזכויות בעלי חיים בישראל, זה בהחלט יכול היה להיות מועמד לתואר. הכירו את תוכנית הבישול הטבעונאצית הראשונה של גרמניה.

התוכנית "בישול בכובע גרב" הושקה באתר יו-טיוב בפברואר על ידי שני ניאו נאצים טבעונים מגרמניה בשם טים וקווין. המגישים אמנם חובשים כובעי גרב כדי להסתיר את זהותם, אך הדבר לא מונע מהם לפטפט בהנאה בעודם מכינים מגוון תבשילים טבעוניים. "לשמאל אין זכות ראשונים על הטבעונות", אמר טים למגזין רולינג סטון. "ייצור בשר תעשייתי אינו מתיישב עם תפיסת העולם הלאומית סוציאליסטית שלנו". מלבד ההנאה שביצירתה, מטרת התוכנית היא לעודד אנשים להפסיק לאכול מזון מהחי וגם להציג את עמדותיהם הניאו-נאציות של המגישים באור חיובי.

הן טים והן קווין סיפרו בראיון לרולינג סטון כי הם מנהלים סגנון חיים סטרייט אדג' – כלומר אינם צורכים אלכוהול או סמים – מאז שנחשפו לסצינה בשנות העשרה המאוחרות שלהם. "היו בחירות וקראתי על כל המפלגות, ואיכשהו נמשכתי למפלגה הנציונל-דמוקרטית", סיפר קווין. "היטלר אינו חלק מהעידן שלנו, אבל הוא חלק מהאידיאולוגיה שלנו במונחי אסתטיקה, משמעת ואחווה, כמודל לימינו".  

סימון רפאל, עורך בלוג העוקב אחרי הימין הקיצוני בגרמניה, סיפר לרולינג סטון כי טבעונים ניאו נאצים בגרמניה מנסים להשתלב בדיונים בפורומים של צעירים שבהם לא היית מצפה למצוא אותם, ואז לשווק את הפוליטיקה שלהם. "הם מנצלים נושאים כמו גלובליזציה והגנה על בעלי חיים כנקודות כניסה, ואז מציעים תפיסת עולם פשטנית שמציגה נושאים מורכבים באופן קל להבנה", אמר רפאל.

הנטיות הטבעונאציות משתלבות במגמה רחבה יותר בגרמניה של ניאו נאצים היפסטרים, הידועים גם בכינוי ניפסטרים – אשר יש הטוענים כי הופעתם מבשרת על מותו של ההיפסטר. "אימוץ המאפיינים ההיפסטריים על ידי קבוצות ניאו-נאציות הוא המסמר האחרון בארון הקבורה של התופעה האופנתית הכי חשובה של העשור הראשון של המאה ה־21", כתב ארנון בן דרור בטיים אאוט. "ברגע שאחד המנהיגים של התנועה הניאו-נאצית בגרמניה שמרואיין בכתבה מכנה את אובמה 'הנשיא הכושי' ובאותה נשימה מחווה פרשנות מנומקת בנוגע לפרק האחרון של 'איך פגשתי את אימא' – יקום שלם של חתולים חמודים קורס אל תוך עצמו ומיילל חלושות".

 

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

2 תגובות

 1. succ
  אוק 16, 2014

  וכמובן שכל דבר שלילי מייד משוייך לימין. יש עדות שהם מחזיקים בדעות ימניות? כי אקטיביזם וטבעונות שייכים לתנועות שמאל, אבל לפתע החלטתם שזה ימין?
  כל האמי נות של האתר שלכם נעלמה ברגע של חוסר איפוק מול מחטף פוליטי זול.

  להגיב

 2. Amit Zait
  אוג 22, 2014

  רגע, ואיך קוראים לטבעונים בלונדיניים? טבעובלונדים? ואיך לטבעונים מתולתלים? טבעואפרו? ואיך לטבעונים מרכיבי משקפיים? ואיך לטבעונים ממוצא מזרחי? אשכנזי? רוסי? ומה עם טבעונים ימניים? סמולניים? סוציאליסטים? קומוניסטים? ליברטניים? חובבי קולנוע צרפתי? שוודי? קוריאני? או מעריצי מייקל ביי?

  בקיצור, יש טבעונים מכל הצבעים והמינים. בוודאי גם גזענים, אנטישמיים וניאו-נאציים. אין כל קשר בין נטיות פוליטיות, דתיות או חברתיות לבין הרגלי האכילה של בעליהם (שגם הם נובעים ממכלול של מניעים שונים ומשונים).

  ובעיקר – מאגניבים היפסטרים יש בכל מקום, כך מסתבר. ברלין בסופו של דבר היא הבירה של כולם.

  אני חושב שהצמדה מופרכת של עמדות פוליטיות ואפילו של מחלות נפש להרגלי האכילה של בעליהם (או של הלוקים בהם) היא לא רק מופרכת ומאולצת, לא רלוונטית לכלום וקצת מטומטמת – היא בעיקר עושה עוול לאג'נדה הטבעונית.

  להגיב

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.