אתגר דלי הקרח מגיע לעזה

מאז שלהי יולי 2014 מיליוני אנשים ברחבי העולם הצטלמו כשהם שופכים על עצמם דליים מלאי מי קרח במסגרת "אתגר דלי הקרח" – קמפיין להגברת המודעות למחקר מחלת ניוון השרירים חשוכת המרפא ALS. כעת כובש האתגר גם את לבם של תושבי רצועת עזה וישובי עוטף עזה. ברצועה עצמה, בגלל המחסור במים וחשמל, הסתפק הקומיקאי טארק לקזיז בכוס מים פושרים במקום לבזבז ולשפוך דלי עם מים קפואים יקרים.

מתוך המציאות העזתית שבה המים יקרים, חשמל יש בקושי, וההרס בכל מקום, נולד נוסח מיוחד לאתגר דלי מי הקרח, שאותו מציג אימן אלעלול. 

גם בישובי עוטף עזה הכניסו עדכונים באתגר דלי הקרח המקורי. סער אלטמן מקיבוץ ניר יצחק החליף את הדלי בכף של טרקטור ואת הקרח בצואת פרות – כדי להמחיש את המצב החרא בו נתונה אוכלוסיית עוטף עזה זה למעלה מעשור. (ורק קולן של הפרות לא נשמע).

כדרכם של ממים, אתגרי כוס המים הפושרים של עזה וכף הצואה של ניר יצחק לבשו צורות נוספות והולידו עוד גירסאות שונות ומשונות של האתגר המקורי.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. יאיר ישראל חרעוץ
    אוג 28, 2014

    עד דלי די! אתגר הקרח לא מבדיל בין גזע, לאום, דת או שיוך!

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew