למה לא יצליחו להשתיק את ויקיליקס

פורסם במקור באתר חורים ברשת

אתר ההדלפות ויקיליקס נתון תחת מתקפה משולבת מאז פירסם 250 אלף מסמכים מסווגים של משרד החוץ האמריקאי שגרמו למבוכה לשלטונות ארה"ב ומדינות רבות נוספות.

הגרף הבא, שפורסם בבוינג בוינג, ממחיש היטב למה לעולם לא יצליחו לסגור את ויקיליקס. קרוב ל-1,400 אתרי מראה של ויקיליקס פעילים כיום ברחבי העולם, והם גדלים בקצב של 15% ביממה.

בגרף מצוטטת שרת החוץ, הילארי קלינטון, על פיתוח כלים חדשים שיאפשרו לאזרחים במדינות שמצנזרות את האינטרנט ליהנות מחופש ביטוי. התבטאויות שנראות היום אירוניות, על רקע ניסיונות הממשל האמריקני להשתיק את ויקיליקס.

המפה הבאה מציגה באמצעים ויזואליים את קצב ההתפשטות של שרתי המראה של ויקיליקס ברחבי העולם וממחישה עד כמה הצנזורה על ויקיליקס לא יעילה. ההתקפות על האתר רק חיזקו את כוחו ברשת.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.