מניפסט אנונימוס

פורסם במקור (באנגלית)

9 בדצמבר, 2010

אנונימוס איננה ארגון או קבוצה של אנשים, והיא בהחלט לא "קבוצה של האקרים". אנונימוס היא תודעה חיה ברשת, המורכבת מאנשים שונים שהעקרונות והמטרות שלהם חופפים מעת לעת. אנונימוס מבוזרת ובתור שכזו היא חופשית.

לכל אורך ההיסטוריה הקצרה של אנונימוס, מספר האטומים שמרכיבים אותה, טבעם ועקביותם מעולם לא היו קבועים. במובן זה, אנונימוס דומה לנהר.

אין לאנונימוס קשרים רשמיים מכל סוג או צורה. לפעמים היא בוחרת לפעול למען או נגד סוגיה או קבוצה כלשהי שנוגעת ליעדיה. ויקיליקס היא קבוצה שאנונימוס החליטה לפעול למענה, מכוח רצון התודעה הקולקטיבית.

עבור אנונימוס – ומיליוני אנשים אחרים ברחבי העולם – האינטרנט היא תודעה גלובלית וכלי שצריך לשמש לקידום התרבות שלנו.

ANON OPS הוא שם שנבחר כנראה באקראי, ואשר ניתן לאותו חלק מאנונימוס שנאבק באחרונה למען חופש ביטוי ושימוש הוגן באינטרנט. זה גם השם שהוענק לדגל שתחתיו מתקבצים חלקים מאנונימוס שפועלים למען מטרות אלו.

OPERATION PAYBACK ("פעולת התגמול") הוא שם הקוד של המאמץ המשותף של אנונימוס להילחם באלה שמנסים לנצל לרעה את האינטרנט.

"פעולת התגמול" מופנית כעת כלפי אלה שעושים שימוש באמצעים לא הוגנים כדי להילחם בויקיליקס. ארגונים מושחתים מוסרית דוגמת ויזה או מאסטרקארד נתונים להתקפות לא נגד התשתיות החיוניות שלהם אלא נגד האתרים התאגידיים שלהם, כלומר הפנים הציבוריות המקוונות של ארגונים אלו.

לעומת זאת, ויזה, מאסטרקארד, פייפאל ופוסטפייננס תקפו את התשתיות החיוניות ואת הצוות של ויקיליקס, בכך שהחליטו להפסיק לספק שירותים לויקיליקס. מבחינה מהותית, הארגונים הללו תקפו את קווי האספקה של ויקיליקס במסגרת המלחמה המתמשכת על חופש המידע.

אנרכיה לשם השעשוע איננה המטרה של "פעולת התגמול". אנונימוס אינה מעוניינת לפגוע בשלום הציבור או באזרח האינטרנט הממוצע; זאת מכיוון שמרבית אנשי אנונימוס בעצמם הם אזרחי אינטרנט ממוצעים.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew