זיקפה לאומית: הכירו את מותג האופנה שיציל את תדמית ישראל בעולם

 

שני חיילי צה"ל לשעבר השיקו מותג אופנה בינלאומי חדש של ביגוד צבאי חושפני לנשים, וגייסו חיילות צה"ל לשעבר כדוגמניות, בתקווה שהתמהיל של מיליטריזם וסקסיזם יצליח לשפר את תדמיתה של ישראל בעולם.

הקמפיין הבינלאומי של המותג מטכ"ל (MTKL) מתהדר בסלוגן האורווליאני "עשו אהבה ומלחמה", וכולל גם סרטון בו מוצגות החיילות-דוגמניות בליווי קול דרמטי של קריין שמתאר אותן בתור "נשים שיודעות לטפל ברובים, להוביל פעולות ולהילחם בטרור. מכונות צבאיות משומנות ביום – דוגמניות-על בלילה".  

מסע הפרסום של מטכ"ל מציג צילומים של 12 חיילות שהשתחררו מצה"ל לאחרונה, בליווי כיתוב של התפקיד שכל אחת מילאה בצבא. בין הדוגמאות: מדריכת נשק לשעבר, מכונאית מטוסים, מדריכת כושר קרבי ואפילו מישהי שתפקידה תואר כמסווג.

"בתמונות עצמן כל אחת מגלמת את התפקיד שהיא עשתה בצבא וזה עוזר להסברה במיוחד אחרי המלחמה", סיפרה מור אלקהל, מדריכת כושר קרבי בצבא שהשתחררה לא מזמן ואשר משתתפת במסע הפרסום של המותג ההלבשה הצבאית לנשים, בראיון לעיתון "גלובס".

משתתפת אחרת בקמפיין של מטכ"ל, קרן וולש, שעלתה מישראל לארה"ב בשביל להתגייס, אמרה כי היא רצתה לספק תמונה חיובית על ישראל אחרי מבצע "צוק איתן". "במקום להגיד דברים לא טובים עלינו, תעמדו מאחורינו", הדגישה וולש ששירתה בצבא כמדריכת סימולטור בחטיבת הנח"ל. "לא הרגנו אף אחד ולא פגענו, אלא רק רוצים שם טוב לישראל".

"לישראל יש בעיה הסברתית", אמר אמנון שנפלד, אשר יחד עם אילן משולבין עומד מאחורי מיזם האופנה מטכ"ל. "רצינו לנצל את ההזדמנות ולהציג פן אחר".

"זה מיתוג שיש בתוכו הרבה מאוד מחשבה", הוסיף שנפלד בראיון לחדשות 2. "זה משהו פוסט פמיניסטי. אישה שמראה את עצמה סקסית זו קלישאה בעולם הגברי, אבל יש דיונים מאוד עמוקים מסביב לעובדה שאישה יכולה להציג עצמה איך שהיא רוצה. ואם מישהו חושב שזה שהיא מציגה עצמה בצורה סקסית זה מעודד את תרבות האונס ואת התרבות שמנמיכה את הנשים – זה להיפך".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew