הנשק הפלסטיני החדש שמדיר שינה מעיני בכירי מערכת הבטחון

פלסטינים קיצוניים בשטחים מצאו דרך חדשה ומסוכנת להשתמש נגד ישראל ברימוני גז מדמיע שירו עליהם חיילי צה"ל, מזהירים בכירים במערכת הבטחון.

"מחבלים בכל רחבי יהודה ושומרון אוספים מכלי גז מדמיע משומשים והופכים אותם לקישוטים", אמר מקור בטחוני בכיר. "זה משהו שעד היום כמעט לא נתקלנו בו", הוסיף.

שרשרת רימוני גז בכפר נבי סאלח

שרשרת רימוני גז בכפר נבי סאלח

לאחרונה חשף השב"כ חוליה פלסטינית בכפר נבי סאלח שחבריה קישטו את רחובות הכפר בשרשראות של רימוני גז מדמיע משומשים. שלושה מתושבי הכפר שהיו מעורבים בתליית השרשראות נעצרו.

במערכת הבטחון מציינים כי לא מדובר במקרה מבודד. בחג המולד 2013, חוליה בבית לחם קישטה את עצי חג המולד שהוצבו בכיכר המרכזית של העיר ברימוני גז מדמיע שנורו על תושבי מחנה הפליטים עאידה, הסמוך לבית לחם.

חודשים ספורים קודם לכן, נעצרו שלושה מתושבי הכפר בילעין ששתלו, לאור יום, צמחים בתוך מכלי גז מדמיע ריקים. צה"ל ביצע מאז מעצרים נוספים בכפר.

שתילים לאור יום בבילעין. צפויים מעצרים נוספים

בחקירתם בשב"כ הודו חלק מהעצורים כי למדו את שיטת הפעולה החדשה בעת ששהו בסוריה, וייבאו אותה לשטחים. סוריה שסועת הקרבות נודעה ביכולתם של תושביה למצוא שימושים מקוריים לתרמילים ריקים של פגזים ופצצות.

פצצה משומשת שהפכה לזוג אופניים בעיר דומא בסוריה

התרחבות התופעה של ניצול מכלי הגז ככלי לניגוח ישראל מדירה שינה מעיני בכירי צה"ל והשב"כ. "כבר שנים שאנחנו משתמשים בציוד לפיזור הפגנות, אבל ערמומיות ותחכום כאלה עוד לא ראינו", אמר מקור בטחוני. "קשה להודות בזה, אבל 70 שנים אחרי השואה, שוב משתמשים בגז נגד יהודים".

alllies-black market pins palestine book

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. יגאל כהן
    אוק 26, 2014

    הם רוצים שנראה שליבוביץ צדק והתבהממנו עד גועל נפש.

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew