המשטרה עצרה אמנית שעשתה קקי על דגל ישראל

 

משטרת מחוז תל אביב עצרה ותמליץ להעמיד לדין את השחקנית ומחזאית נטלי כהן וקסברג בגלל שהעלתה לרשת סרטון שבו היא נראית מחרבנת על דגל ישראל כשברקע מושמע המנון "התקווה". 

הסרטון הועלה לאינטרנט עוד במהלך מבצע "צוק איתן" לצד סרטונים נוספים בהם נראית כהן וקסברג וכן חברתה מימי התיכון, וסמין וגנר (המתגוררת כעת בגרמניה), עושות את צרכיהן על שלל דגלים של מדינות העולם (כולל דגל פלסטין).

"שיתפתי את יסמין ברעיון, הרכבנו רשימה של מעל ארבעים מדינות שונות שנשתמש בדגל שלהן ורצינו לאסוף חבורת אנשים שכל אחד מהם יקבל על עצמו דגל אחד. בסופו של דבר אף אחד לא הסכים לעשות את זה ופשוט חילקנו את המדינות בינינו באופן אקראי", סיפרה כהן וקסברג. "התערבנו עם אנשים שגם אם אנחנו מחרבנות על רשימה ארוכה של מדינות – בישראל ידווחו שחירבנו רק על דגל ישראל. ערכנו בעצם ניסוי והוא הצליח".

חלפו מספר חודשים ממועד העלאת הסרטונים לרשת ועד שהראפר "הצל" (יואב אליאסי) הוביל יוזמה להגשת תלונות למשטרה על הסרט של דגל ישראל – תלונות שהביאו למעצרה של כהן וקסברג.

לדברי כהן וקסברג, המסר שהן רצו להעביר לא היה ספציפי למדינת ישראל בלבד, אלא נגד מדינות באשר הן. "המסר העיקרי שלנו הוא מסר אנטי לאומי ולכן השתמשנו בדגלים של מדינות רבות", אומרת כהן וקסברג, "למה לקחת דגל ברצינות רבה כל כך? למה למות בשביל הסמלים האלה? הרי הלאומיות הזו היא שגורמת לכל המלחמות בעולם. הסרטונים מגעילים אתכם כל כך? אז תשאלו למה לראות דם, גופות וראשים כרותים ברשת זה מגעיל פחות מצורך אנושי בסיסי  – לעשות קקי? וחוץ מזה, הממשלה והמדינה מחרבנות על האזרחים שלהן מכל כך הרבה בחינות, למה שאנחנו לא נחרבן עליה?".

מפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, הגדיר את הסרטון כ"בוטה באופן קיצוני" והורה לעצור את כהן וקסברג בחשד לפגיעה בסמלי שלטון ובדגל מדינת ישראל. דוברת מחוז תל אביב, סגן ניצב הילה חמו, אמרה כי "מדובר במעשה בוטה וחמור תוך פגיעה וזלזול בסמלי המדינה וברגשות הציבור. משטרת ישראל מכבדת את חופש הביטוי אך הוא אינו ערך מוחלט ואל לו להתנגש בערכים אחרים". 

זו אינה הפעם הראשונה שבה כהן וקסברג נמצאת בעין הסערה. בעבר ערכה מיצג אמנות מול מוזיאון יד ושם ואף סבלה עקב כך מאיומים על חייה.

2 תגובות

 1. בלש פרטי
  אוק 10, 2018

  במדינת ישראל מסוכן להיות אמן

  להגיב

 2. ha
  נוב 02, 2014

  כמה שהמדינה הזאת מנסה לדכא יצירתיות.. חופש ביטוי בקקי שלי!

  להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew