מצעד הגאווה הראשון של טרנסג'נדרים בבנגלדש

שנה לאחר שממשלת בנגלדש הכירה באופן רשמי בטרנסג'נדרים כמגדר שלישי, נערך ב-10 בנובמבר 2014 מצעד גאווה טרנסג'נדרי לראשונה בתולדות המדינה המוסלמית ברובה.

למעלה מאלף טרנסג'נדרים – או "היג'רות" כפי שהן מכונות בבנגלדש – צעדו, רקדו ושרו ברחובות עיר הבירה ד'אקה, לבשו סארי ססגוניים ונשאו כרזות, שעל אחת מהן נכתב: "תמו ימי הסטיגמה, האפליה והפחד". גלריית צילומים מורחבת כאן.

"מעולם לא חשבתי שאראה את זה בימי חיי", סיפרה סונלי, היג'רה בת 25. "אנחנו סובלות מסטיגמה בכל מקום, מפלים אותנו, צוחקים עלינו רק משום שאנחנו לא מרגישות כמו גבר או כמו אישה. אבל היום זה שונה – אנחנו מרגישות כמו בני אדם נורמלים".

בנובמבר 2013 הכירה ממשלתו של שייח חסינה בהיג'רה כמגדר שלישי, והבטיחה את זכויותיהם. היא קבעה כי מעתה יוכלו להזדהות כבעלי מין נפרד בדרכונים ובמסמכים הרשמיים שלהם.

אוכלוסיית בנגלדש מונה כ-156 מיליון בני אדם, ולפי ההערכות מתגוררות בה כחצי מיליון היג'רות. מצעד הטרנסג'נדרים משקף סובלנות הולכת וגוברת מצד ממשלת בנגלדש כלפי זכויותיהם של מיעוטים בעלי נטייה מינית שונה. בינואר 2014 אף הושק המגזין הראשון במדינה שפונה ללסביות, הומואים, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew