סרטון הילד הסורי הגיבור שהפיל בפח את התקשורת העולמית

בתחילת חודש נובמבר 2014 הועלה לאתר יו-טיוב סרטון תחת השם "ילד סורי גיבור", בו תועד ילד סורי הנורה ונפצע בעת שהוא מנסה לחלץ ילדה מאזור קרבות. בסרטון נראה הילד קם על רגליו לאחר שנורה וברקע נשמע קולו של גבר שצועק בערבית "תראו, הוא זז. הוא חי. הוא לא מת". הילד נורה פעם נוספת, נופל ומתרומם שוב, והמבוגר צעק "אללה הוא אכבר". הילד נראה רץ לעבר ילדה, אוחז בידה ורץ איתה הרחק ממכונית בוערת.

הסרט מעורר ההשראה זכה ליותר משמונה מיליון צפיות בתוך ימים ספורים, ופורסם על ידי שלל אמצעי תקשורת בהם העיתונים "וושינגטון פוסט" ו"ניו יורק פוסט" בארה"ב ו"דיילי מייל" ו"טלגרף" בבריטניה.

היתה רק בעיה אחת: הסרטון היה מזויף. למעשה מדובר היה בסרטון מבוים בהשתתפות שחקנים מקצועיים, שצולם במלטה באותו אתר שבו צולם לפני 15 שנים הסרט "גלדיאטור". הסרטון בוים בידי במאי נורבגי צעיר, לארס קלווברג, והועלה לרשת בתקווה להגביר את המודעות לחייהם של ילדים באזורי מלחמה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.