רוסיה: אמנים ציירו זין ענק מול מטה ק.ג.ב

חברי קולקטיב האמנים הרוסי המחתרתי וואינה ("מלחמה") כבר הספיקו לפתוח במתקפת נשיקות נגד המשטרה, לקיים אורגיה פומבית במחאה על הדלת-המסתובבת הפוליטית של פוטין ומדוודב, להפוך ניידות משטרה על ראשן ולבצע לינץ'-דמה הומופובי במרכז קניות.

אך בקיץ 2010, בעיר סנט פטרבורג, הם ביצעו את אחת הפעולות החינניות ביותר שלהם, כאשר ציירו (תוך 23 שניות בלבד) זין ענק על גשר מתרומם הממוקם סמוך למטה שירות הביטחון הפדרלי של רוסיה (פ.ס.ב – היורש המפוקפק של ק.ג.ב). חברי הקולקטיב אמנם חטפו מכות מהשומרים, אבל כאשר הגשר התרומם, והזין האימתני (באורך 65 מטרים) הזדקף ממש מול חלונות בכירי פ.ס.ב – קשה היה שלא לצהול משמחה או להצטלם למזכרת.

"זין החלל הגלקטי הענק", כפי שהכתירו אותו חברי וואינה, פגע כנראה בנקודה רגישה אצל שירותי הביטחון הרוסים, שהחלו מאז לעקוב מקרוב יותר אחר פעילות הקולקטיב.

בנובמבר 2010 נעצרו שניים מחברי וואינה – אולג וורוטניקוב ולאוניד ניקולאייב – בגין חלקם בפעולה אחרת שביצעה הקבוצה בחודש ספטמבר של אותה השנה, כאשר הפכו על ראשן מספר ניידות משטרה במרכז סנט פטרבורג.

בעקבות המעצרים, נחלץ לעזרת וואינה אמן הרחוב המסתורי בנקסי, אשר החליט להעמיד למכירה מהדורה מוגבלת של הדפסים שיצר באתר Pictures on Walls, ולתרום את כל ההכנסות למימון ההוצאות המשפטיות של הקולקטיב. כצפוי, כל ההדפסים נחטפו תוך שעות ספורות, וההכנסות ממכירתם בסך 4.5 מיליון רובל (כמעט 150 אלף דולר) הועברו אל וואינה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew