זינוק של 65% במספר הישראלים שמוותרים על אזרחותם

מספר האזרחים שביקשו לוותר על אזרחותם הישראלית קפץ ב-65% בשנת 2014 לעומת השנה הקודמת, לפי נתונים שנאספו ברשות האוכלוסין וההגירה ובשגרירויות ישראל בחו"ל.

מספר האזרחים שהגישו בקשה לוותר על האזרחות גדל בשנה שעברה ל-785 לעומת 478 בשנת 2013. מרבית הבקשות הוגשו על ידי ישראלים המתגוררים בגרמניה, ארה"ב, אוסטריה, בריטניה והולנד.

בין הנימוקים הנפוצים להגשת הבקשות: צורך לוותר על אזרחות ישראלית כדי לקבל אזרחות זרה, היעדר כוונה לחזור לארץ, וחוסר שביעות רצון מחוק הדרכונים הישראלי המחייב אזרחים להיכנס לארץ אך ורק באמצעות דרכונם הישראלי (גם אם יש להם דרכון נוסף).

בקשה לוויתור על האזרחות יש להגיש בשגרירויות ישראל בחו"ל והיא מועברת אז לרשות האוכלוסין וההגירה, וזו דנה בה ומחליטה אם לאשר או לדחות את הבקשה. לאישור הבקשה יש כמה תנאים בסיסיים: עליה להיות מוגשת בנציגות ישראל בחו"ל, ועל המבקש להוכיח כי מרכז חייו אינו בישראל וכי יש לו תושבות או אזרחות אחרת. אדם שאין לו אזרחות נוספת לא יוכל לוותר על אזרחותו הישראלית כדי שלא יישאר אדם בלי אזרחות.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. גיא
    מרץ 10, 2017

    מעניין שמעט מאוד ערבים אם בכלל ש"סובלים כ"כ במדינת האפרטהייד הגזענית" רוצים לעזוב אותה ולוותר על אזרחותם

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew