טעות בזיהוי: חייל משוחרר דרוזי הותקף על ידי 10 יהודים: "שמעו שדיברתי ערבית"

טומי חסון, סטודנט דרוזי וחייל משוחרר, הותקף על ידי עשרה חובשי כיפה סמוך לתחנה המרכזית בירושלים, שהכו אותו אחרי ששמעו כי הוא מדבר ערבית. טומי, בן 21, מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם וסובל מחבלות בפניו ובעורפו, שגרמו לו תוקפיו גם בעזרת בקבוקי זכוכית ששברו עליו. "אני לא מכיר אותם, אין לי מושג מי הם. רק ראו אותי מדבר ערבית ואני לא יודע למה נטפלו בעצם אליי", סיפר לאתר ynet.

טומי, מוסיקאי שגדל בדליית אל-כרמל, עבר לאחרונה לגור בירושלים. הוא השתחרר לפני שלושה חודשים מצה"ל והחל ללמוד באקדמיה למוסיקה בגבעת רם.  "לפני חודש נרצחו שני שוטרים דרוזים בפיגועים, ועכשיו דרוזי מקבל מכות מיהודים", סיפר אחיו של טומי, ג'וליאן. "כששאלו אותנו אם אנחנו מפחדים שטומי גר בירושלים אמרנו שלא, כי הוא גר ליד יהודים".

המקרה של טומי אינו חריג. כך למשל, באפריל 2013 מתנחלים תקפו בצומת תפוח תושב של התנחלות אלון מורה משום שחשבו בטעות שהוא ערבי. המתנחל המותקף נפצע קל. בשנת 2009 ארבעה מתושבי כפר יונה, בהם שני קציני צה"ל, ירו לעבר מחלק עיתונים ובנו ותקפו אותם באלות מכיוון שחשבו שמדובר בערבים. במקרה אחר, במהלך הפגנה אלימה נגד מהגרים מאפריקה בתל אביב שהתקיימה בשנת 2012, תקפו המפגינים בטעות ישראלי ממוצא אתיופי שבמקרה הזדמן למקום מכיוון שחשבו שהוא אינו יהודי.

מקרה מפורסם יותר של בלבול זהויות התרחש בשנת 1974 בעקבות פיגוע בעיר בית שאן שביצעו פלסטינים שחדרו מירדן. לאחר שחיילי צה"ל פרצו לדירה בה התבצרו הפלסטינים והרגו אותם, נכנסו תושבי העיר לדירה והשליכו מהחלון את גופות הפלסטינים, שפכו עליהן בנזין והציתו אותן. בדיעבד התברר כי גופה של אחד הקורבנות הוצתה בטעות גם כן.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew