עוד סיבה לוותר על הסלולרי: הגנרל שחוסל בסוריה השאיר את המכשיר פתוח

הגנרל האיראני מוחמד עלי-דאדי, שחוסל ב-18 בינואר 2014 בתקיפת חיל האוויר בגולן הסורי, השאיר את הטלפון הנייד שלו פתוח באזור החשוף למעקב של המודיעין הישראלי, וכך אפשר למסוקי קרב ומזל"טים של ישראל לאתר אותו בקלות. כך דיווח העיתון הלבנוני "אל-ג'ומהוריה".

על פי הדיווח, מחקירת פעולת ההתנקשות – שבה נהרגו עוד שישה פעילי חיזבאללה, בהם ג'יהאד מורנייה, ועוד שלושה איראנים – עולה כי הגנרל עלי-דאדי השתמש בטלפון הנייד שלו במהלך כל נסיעותיו מדמשק לכפר מזרעת אל-עמל, שבסביבתו הופצצה השיירה שלו.

הסלולרי הרג אותו. מוחמד עלי-דאדי

הסלולרי הרג אותו. מוחמד עלי-דאדי

מוקדם יותר דיווח העיתון הכווייתי "א-ראי" כי המודיעין הישראלי ידע שעה וחצי מראש את זהות כל הנוסעים בשיירת הרכבים שהותקפה, לאחר שהאזינה לשיחותיהם. מקורות המקורבים לעיתון אמרו כי "הדיבורים בישראל (המכחישים כי הגנרל האיראני היה יעד ההתנקשות) הם ניסיון לטמון את הראש בחול. ישראל ידעה היטב מי נמצא בשיירת המכוניות, בשל מעקב אחרי שיחות".

המקורות הוסיפו כי "מי שהיה המטרה אינו מורנייה, אשר היה בין האחראים לאבטחה – אלא הגנרל האיראני עצמו. ישראל פשוט סבורה שתוכל להתחמק מאחריות ישירה אם תודיע על כך בפומבי, משום שפעולתה הצבאית לא הייתה על אדמה איראנית, אלא בסוריה".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew