לראשונה בכדורגל הישראלי: שחקנים חגגו ניצחון עם דגל גאווה

לראשונה בתולדות הכדורגל הישראלי, שחקני קבוצה הניפו דגל גאווה על כר הדשא בזמן חגיגות ניצחון בסיום משחק.

לאחר סיום המשחק בין הפועל קטמון ירושלים לבין מועדון ספורט גבעת אולגה במחזור ה-18 של ליגה א' צפון בכדורגל, בו ניצחה הפועל 0:2, הניפו שחקני הפועל דגל גאווה עם סמל הקבוצה בזמן שחגגו על הדשא את הניצחון. את הדגל הם קיבלו מאחד מאוהדי קטמון שהניף את הדגל ביציע לכל אורך המשחק.

עבור הפועל קטמון, מוליכת ליגה א', הניצחון על אולגה – שהיה ניצחון 12 ברציפות – קידם את הקבוצה צעד נוסף בדרך לחזור לליגה הלאומית בתום העונה. אולם הנפת דגל הגאווה כבר מבטיחה לקטמון את תואר המועדון הכי גיי פרנדלי בענף הכדורגל הישראלי, הידוע לשמצה בהומופוביה שלו.

מעין דק דיווחה באתר "שיחה מקומית" כי הנפת הדגל היוותה את שיאה של יוזמה בלתי רשמית של חלק מאוהדי הפועל קטמון בשם "אוהבים את קטמון, שונאים גזענות". היוזמה יוצאת נגד גילויי גזענות, שנאה ואפליה, בכדורגל ובכלל.

"מאחורי היוזמה עומדת קבוצה של חברים, אוהדי קטמון כמובן, שהחליטה לפני תחילת עונת המשחקים האחרונה לצאת בקמפיין נגד הומופוביה", כתבה דק. "הם התחילו במדבקות, מפעילים עמוד פייסבוק בו הם מעלים תמונות מקמפיינים דומים של קבוצות ספורט ברחבי העולם, ועוסקים בתרבות אוהדים. אבל גם המדבקה שהם הוציאו "אוהדי הפועל קטמון מתנגדים להומופוביה" לא הכינה אותם לתמונה של שחקני הקבוצה מניפים בשמחה גלויה את דגל הגאווה".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.