זה לא נגמר באושוויץ: בארה"ב משתמשים בתאי גזים עד ימינו

ב-8 בפברואר 1924, יותר משני עשורים לפני שהומתו יהודים בתאי גזים במחנות ההשמדה באירופה, בוצעה בארה"ב ההוצאה להורג הראשונה של אדם בתא גזים. ג'י ג'ון, אזרחי סיני שהורשע ברצח חבר כנופיית פשע מתחרה, הוצא להורג בתא גזים מאולתר שהוקם לצורך העניין לאחר שנכשל ניסיון להזרים גז רעיל ישירות לתוך תאו בבית הסוהר במדינת נוואדה.

עקב ביקורת על אכזריותה של שיטת הריגה זו, בוצעו מאז רק כתריסר הוצאות להורג של פושעים בתאי גזים בארה"ב (ועוד אלפים בשיטות אחרות), האחרונה בהן בשנת 1999. עם זאת, בארה"ב – כמו במדינות נוספות בעולם – נעשה עד ימינו שימוש נרחב מאוד בתאי גזים להריגת בעלי חיים שאינם בני אדם, ובמיוחד אפרוחים.

תזכורת לעובדה זו סיפק בינואר 2008 ג'יימי אוליבר ("השף עירום") בתוכנית הבישול שלו, "ארוחות העוף של ג'יימי", המשודרת בערוץ הטלוויזיה הבריטי צ'אנל 4. במסגרת התוכנית, שהועברה בשידור חי ואשר צפו בה יותר מארבעה מיליון בני אדם, הציג אוליבר את תהליך הכנתה של ארוחת עוף מתחילתו ועד סופו, ובכלל זה המתה של אפרוחים בתא גזים, כמקובל בתעשיית הביצים.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew