רצינו לשמוע

על אומץ, חלומות, אהבה, מחאה, הומור והתנגדות. אוסף סרטוני נאומים.

אני לא אישה? אליס ווקר, מחברת הרומן "הצבע ארגמן", מקריאה עיבוד של הנאום המפורסם "אני לא אישה?" שנשאה פעילת זכויות הנשים והשחורים סוג'ורנר טרות' ("אמת זמנית") בשנת 1851 –  עשרים וארבע שנים אחרי ששוחררה מעבדות. (תרגום לעברית פה).

 

דיבורים על מלחמה. "לאהוב. להיות נאהב. לחפש שמחה במקומות העצובים ביותר. לרדוף את היופי עד למאורה שלו. לעולם לא לפשט את המסובך ולא לסבך את הפשוט. לכבד עוצמה, לעולם לא כוח. מעל הכול, לפקוח עין. לנסות להבין. לעולם לא להסב את המבט. ולעולם, לעולם לא לשכוח". (הסופרת ההודית ארונדהטי רוי, מחברת הספר "אלוהי הדברים הקטנים", מקריאה מתוך ספרה "דיבורים על מלחמה").

 

אתם חייבים לשנות את דרככם. השנה היא 1992, ומעל בימת הנואמים בפסגת כדור הארץ בברזיל, ילדה בת 12 בשם סוורן סוזוקי קראה למנהיגי העולם לשנות את דרכיהם.

 

מגיע רגע שבו שתיקה היא בגידה. מרטין לותר קינג – קטע מתוך הסרט War Made Easy (תרגום לעברית פה).

 

הסנדק למען זכויות אינדיאנים. מרלון ברנדו זכה בשנת 1973 באוסקר על תפקידו בסרט "הסנדק", אולם סירב לקבל את הפרס במחאה על היחס לאינדיאנים בארה"ב והאופן שבו הם מיוצגים בתעשיית הקולנוע האמריקאית. ברנדו נעדר מהטקס, וביקש כי במידה שיוכרז כזוכה, תעלה במקומו לבמה פעילת זכויות האינדיאנים הצעירה, סאצ'ין ליטלפתר ("נוצה קטנה").

 

תחושת הבטן של סטיבן קולבר. באביב 2006, התבקש הקומיקאי סטיבן קולבר להופיע בקטע קומי בארוחת הערב השנתית של תא כתבי הבית הלבן בארה"ב. בנוכחות הנשיא בוש, שישב סמוך לו, נשא קולבר נאום בלתי נשכח. (תרגום קטעים נבחרים לעברית נמצא פה ותמליל המלא באנגלית כאן).

 

החלום של רייצ'ל קורי. רייצ'ל קורי, בת 10, מדברת על חלומותיה. כעבור 13 שנים נדרסה קורי למוות על ידי דחפור צה"לי בעת שניסתה להגן בגופה על בית של רוקח פלסטיני מרפיח, שביתו נועד להריסה לצורך הרחבת ציר פילדלפי. (תרגום לעברית פה).

 

חושבים יותר מדי, ומרגישים מעט מדי. "פיתחנו מהירות, אבל התכנסנו אל תוך עצמנו. יצרנו מכונות שנותנות שפע, אך נותרנו במחסור". צ'רלי צ'פלין מתוך הסרט "הדיקטטור הגדול" משנת 1940.

 

ההיסטוריה לא תסלח להם. "ברשות הנוכחים המכובדים, בשם השאהידים שלחמו על החירות, אני רוצה לדבר. אני רוצה למתוח ביקורת על בני ארצי באולם. למה אתם מרשים לפושעים לשבת באסיפה הזאת? הם האחראים למצבה של אפגניסטן היום. הם דיכאו נשים והרסו את הארץ. צריך להעמיד אותם לדין. האפגנים אולי יסלחו להם, אבל ההיסטוריה לא תסלח להם לעולם". מלאלאי ג'ויה במושב הפתיחה החגיגי של הפרלמנט של אפגניסטן 'המשוחררת' בשנת 2003.

 

הדור שבלב ההתנגדות. "אנחנו עכשיו הדור שנמצא בלב ההתנגדות. אנחנו הדור שיעמוד לצד כל מי שמשיב מלחמה". קליפ שכולל קטעים מתוך נאום של תלמיד בית ספר בן 15 בכנס הארצי של הקואליציה נגד ההפרטה והקיצוצים בשירותים החברתיים בבריטניה שנערך ב-27 בנובמבר 2010. (סרטון של הנאום המלא פה).

לצפייה בעוד מסעות בזמן

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew