שמות רחובות בדרום תל אביב הוחלפו בשמות אריתראים

תושבי דרום תל אביב המתנגדים לנוכחותם של מהגרי עבודה ומבקשי מקלט אפריקאים בשכונותיהם, מצאו דרך מחאה מקורית: הם החליפו את שלטי הרחובות בשכונת נווה שאנן לשמות של ערים ודמויות באריתריאה. 

רחוב נווה שאנן הפך לרחוב אסמרה, בירת אריתריאה, שדרות הר ציון הפכו לרחוב איסאייס אפוורקי, שמו של נשיא אריתריאה ורחוב ראש פינה הפך לרחוב קרן – העיר השנייה בגודלה באריתריאה.

זו אינה הפעם הראשונה בה מוחלפים שמות רחובות באופן פיראטי כאמצעי מחאה בישראל. בשנת 2013, פמיניסטיות בתל אביב החליפו שמות של רחובות בעיר שנקראים על שם גברים, בשמות של נשים

שנתיים קודם לכן, האמן תושב עכו וליד קשאש תלה שלטים עם שמות הרחובות מתקופת הטורקים לצד השמות הציונים שניתנו לרחובות עכו לאחר קום המדינה, ובשנת 2007, ברמלה, נעצרו תושבים שתלו שלטי רחובות עם שמות ערביים במחאה על סירוב העירייה להעניק שמות ערביים לרחובות בעיר.

בירושלים, ועד שכונת מוסררה תלה שלטי שמות רחובות באופן פיראטי בשתי סמטאות – "סמטת הם לא נחמדים" ו"סמטת הפנתרים השחורים" – עקב סירוב העירייה לעשות זאת.

בעת מחאת הדיור של קיץ 2011, הוחלף השם של שדרות רוטשילד לשדרות "לו הייתי רוטשילד".

אחת העדויות המצולמות הראשונות של החלפה פיראטית של שמות רחובות בישראל תועדה בשנת 2000, בעת חגיגות ה-35 במאי בתל אביב. באותה עת, הוחלף שמו של רחוב אבן גבירול לרחוב גרגמל, ורחוב נצח ישראל הומר לרחוב פה גדול.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew