המדינה הראשונה בעולם שכל צריכת החשמל שלה מגיעה מאנרגיה ירוקה

קוסטה ריקה הפכה למדינה הראשונה בעולם שמספקת את כל צריכת החשמל ממקורות אנרגיה מתחדשים, כמו אנרגיות מים, שמש ורוח – מבלי להשתמש בנפט, פחם או דלקים מאובנים אחרים.

מכון החשמל הממשלתי של קוסטה ריקה מסר כי לא נעשה שימוש בדלקים מזהמים לייצור חשמל ב-75 הימים הראשונים של שנת 2015 הודות לגשמים עזים שהגדילו את תפוקת החשמל של ארבע תחנות הכוח ההידרואלקטריות הפועלות במדינה.

קוסטה ריקה, הנמצאת במרכז אמריקה ואשר אוכלוסייתה מונה כ-4.8 מיליון בני אדם, נחשבת לפורצת דרך בתחום של אנרגיות מתחדשות, ובשנת 2014 הגיעו 94% מתפוקת החשמל במדינה ממקורות אנרגיה לא מזהמים. היעד רשמי של הממשלה הוא להגיע לניטרליות פליטות פחמן עד שנת 2021.

כיום כ-70% מהחשמל במדינה מיוצר על ידי אנרגיית מים, ואנרגיה גיאותרמית אחראית ל-15% נוספים במדינה עתירת הפעילות הגעשית. אנרגיית רוח מספקת 5% נוספים מייצור החשמל, והיתר מגיעים מאנרגיה סולארית וביומסה.

בה בעת, המדינה פועלת לצמצום תלותה באנרגיה הידרואלקטרית – המושפעת מאוד מכמות הגשמים – ועל כן הקציבה קרוב למיליארד דולר להקמת פרויקטים נוספים של אנרגיה גיאותרמית. אמנם מדובר בסכום גדול עבור מדינה כה קטנה, אולם קוסטה ריקה פירקה את הצבא כבר לפני עשרות שנים, ועל כן החיסכון בהוצאות הבטחון מופנה למטרות כמו אנרגיות מתחדשות.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. יאיר ישראל חרעוץ
    מרץ 31, 2015

    קוסטה ריקה טיקה טיקה!

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew