ימות משיח: נמצאה הפרה האדומה

פרה אדומה נדירה שנמצאה בחווה של חקלאי יהודי בארה"ב, היא ככל הנראה הפרה האדומה העשירית והאחרונה אשר לפי ההלכה שריפתה תבשר על ימות משיח, לפי דיווחים בישראל ובארה"ב.

הפרה האדומה נמצאת בעדר בחווה קטנה במדינת ניו ג'רזי, שבבעלות הרברט סלר, בן לניצולי שואה. לדבריו, הוצע לו כבר סכום של מיליון דולר עבור הפרה, אולם הוא לא מוכר אותה בשום מחיר, כי הוא רוצה להיות "ראשון בתור כשמשיח מגיע".

מספר קבוצות יהודיות שותפות לדעה כי הפרה האדומה של סלר היא הפרה העשירית המיוחלת שעליה כתב הרמב"ם, ואשר שריפתה תבשר על בוא המשיח. על מנת לקיים את המצווה כהלכתה, על הפרה לעמוד במספר תנאים: עליה להיות בגוון חום אדמדם, ודי בשתי שיערות בצבע אחר כדי לפסול אותה; אין בה מום הפוסל אותה מלשמש כקורבן; פרה שמשכה בעול המחרשה לא תוכל לשמש כפרה אדומה; ועל הפרה להיות בת שנתיים לפחות.

הפרה של סלר עומדת בכל התנאים למעט האחרון, אולם בקרוב ימלאו לה שנתיים.

לפי ההלכה היהודית, פרה שצבע שערה חום אדמדם נועדה לשמש לתהליך טיהור אנשים שנטמאו בטומאת מת. במסגרת התהליך, המתואר במקרא בתחילת פרשת חוקת, שוחטים את הפרה, שורפים אותה, מערבים את אפרה עם מים, ואז כהן שמעולם לא נטמא בטומאת מת מזליף את המים על הטמא שנהפך בסיום התהליך לטהור.

על פי המשנה, נשחטו לאורך כל ההיסטוריה רק תשע פרות אדומות. מקום שחיטת הפרה הוא "אל נוכח פני אוהל מועד" – בדיוק מזרחית לפתח היכל המקדש ובאותו קו גובה – מקום בו שוכנת כיום חצר כנסיית דומינוס פלוויט בהר הזיתים.

פרה אדומה – הגירסה החילונית

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew