סקר: 78% מהציבור מעריך שאם יהיה ראש ממשלה ערבי גם הוא יהיה רמאי וגנב

סקר חדש מצביע על מהפך בדעת הקהל הישראלית לגבי אפשרות שיהיה ראש ממשלה ערבי רמאי וגנב. סקר שערך מכון "סקרים" בקרב מדגם מייצג את אזרחי ישראל מצא כי 78% מהציבור מסכים עם המשפט "אם ייבחר ערבי לראש ממשלה, גם הוא יהיה רמאי וגנב".

"מדובר בתפנית דרמטית בעמדות הציבור", אמר מנהל מכון סקרים, מיכה קלשר. "בסקר דומה שערכנו לפני שלוש שנים התשובה הנפוצה ביותר על שאלה זו היתה: 'מה פתאום שיהיה ראש ממשלה ערבי?!'".

עוד עולה מהסקר כי צעירים נוטים יותר לקבל את התסריט שהציג הסקר. "כבר היו לנו ראשי ממשלה יהודים רמאים וגנבים, אז למה שלא יהיה ראש ממשלה ערבי רמאי וגנב?", אמרה אסנת (שם בדוי), בת 27, אשר השתתפה בסקר. "זה יהיה בדיוק כמו עם ראשי ממשלה יהודים – גם בשביל ראש ממשלה ערבי רמאי וגנב נמשיך להצביע פעם אחרי פעם", הוסיפה.

תשעה מתוך 10 ממשתתפי הסקר שגילם פחות מ-40 הסכימו עם ההערכה שגם ראש ממשלה ערבי יהיה רמאי וגנב, ואולם בקרב נסקרים מבוגרים יותר – אשר נוטים בדרך כלל פחות לפקפק ביושרה של פוליטיקאים – פחות ממחצית הסכימו עם ההנחה.

"ראש ממשלה זה תפקיד מכובד", אמר יצחק (שם בדוי), גימלאי בן 78 מחיפה. "אפילו אם יהיה ערבי ראש ממשלה הוא ישמור על כבוד המוסד. הוא לא יהיה פרחח כמו נתניהו ואולמרט".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew