"ריגול לא מעניין איש, אבל אם אנשים היו יודעים שהממשל מצלם את איבר המין שלהם – אז הם היו מתרגזים"

מנחה תוכנית הלילה האמריקאית "השבוע שעבר הערב", הקומיקאי הבריטי ג'ון אוליבר, הגיע באביב 2015 לבירת רוסיה, מוסקבה, כדי לראיין את חושף תוכנית הריגול של ארה"ב, אדוארד סנואודן.

בראיון הסביר אוליבר לסנואודן כי הציבור האמריקאי כבר שכח ממנו ומחשיפת תוכנית הריגול של הסוכנות לבטחון לאומי בארה"ב, וכי הציבור לא מתרגש מכך שהממשלה מרגלת אחרי פעילים פוליטיים, עורכי דין או גופים תמימים כמו קרן הילדים של האו"ם (יוניסף).

עם זאת, אוליבר גם הציע בראיון לסנואודן כיצד ניתן היה להציג לציבור את התוכנית הריגול הממשלתית באופן שלא היה מותיר אף אזרח אמריקאי אדיש. "אם היה לי מידע לפיו ממשלת ארה"ב מחזיקה ברשותה צילום של איבר המין שלי, אז הייתי מאוד מתעצבן", הסביר אוליבר לסנואודן. "אף אחד לא מתעניין בריגול, אבל אם אנשים היו מודעים לכך שהממשלה אוספת צילומים של איברי המין שלהם, הם היו מתרגזים מאוד".

בהמשך עבר אוליבר עם סנואודן על תוכניות הריגול של ממשלת ארה"ב, אחת אחת, כדי לברר אלו מהן שומרות צילומים אינטימיים של אזרחים. "הממשלה ממשיכה לאסוף תמונות עירום שאנשים שולחים באי-מייל ובדרכים אחרות, כולל המידע על כולם", סיפר סנואודן בראיון. "אבל אני מבין מה שאתה אומר: ההקשר הוא העניין".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew