לאחר שלא השיגו עונש המוות: הרשויות בארה"ב מצאו דרך אחרת להרוג את מומיה אבו-ג'מאל

העיתונאי האמריקאי ופעיל הפנתרים השחורים מומיה אבו-ג'מאל, שהופלל ברצח קצין משטרה לבן בשנת 1981 ומאז מנהל מאבק על חפותו, הצליח אמנם כעבור שלושה עשורים לזכות בהקלה בעונשו – מעונש מוות למאסר עולם – אולם נראה כי רשויות החוק בארה"ב מתעקשות להביא למותו. אלא שהפעם, במקום גזר דין מוות, הדרך להרוג את אבו-ג'מאל היא באמצעות הזנחה רפואית.

ב-30 במרץ 2015 הועבר אבו-ג'מאל מבית הכלא לבית חולים, לאחר שהתמוטט כתוצאה מכניסה למצב של קומה סוכרתית. בית הסוהר לא הודיע לחבריו ולבני משפחתו על אשפוזו, ובשלב ראשון גם לא התיר לבקר אותו. אולם לחץ מצד פעילים גרם לרשויות להתקפל ולאפשר מספר ביקורים, בין השאר של פרופסור ג'והנה פרננדז, ידידתו של אבו-ג'מאל ורכזת הקמפיין לשחרורו.

"חלק ממה שקורה הוא שהמדינה נכשלה בניסיון להוציא להורג את מומיה בשנות ה-90, ועכשיו המדינה מנסה להוציא אותו להורג באמצעות הזנחה רפואית", סיפרה פרננדז, אשר ציינה כי אבו-ג'מאל סבל מתשישות במשך שלושה חודשים, אולם לא זכה לטיפול רפואי לו נזקק.

פרננדז סיפרה כי בעת שביקרה את אבו-ג'מאל בבית החולים בשישי באפריל, הוא "התקשה לקום מכיסא הגלגלים שלו כדי להצטלם איתי. במהלך שארית הביקור הוא נותר ישוב בכיסא הגלגלים".

הצילום של אבו-ג'מאל מעיד על ההתדרדרות במצבו הרפואי. "אנו חולקים עמכם את הצילומים הללו כדי להמחיש לכם כמה חמור מצבו של מומיה. הוא איבד 23 קילוגרם ממשקלו וכל גופו מכוסה בשכבה קשה של עור בגוון שחור כהה שמדממת, כואבת ומגרדת", אמרה פרננדז.

אבו-ג'מאל כיום (מימין) לעומת צילום שלו מ-2013 (משמאל)

אבו-ג'מאל כיום (מימין) לעומת צילום שלו מ-2013 (משמאל)

יומיים אחרי הביקור של פרננדז בבית החולים, הוחזר אבו-ג'מאל לבית הסוהר, למרות שטרם נבדק על ידי רופא מומחה לסכרת.  

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew