הפגנת הולוגרמות ראשונה בהיסטוריה

אזרחים בספרד ערכו את הפגנת ההולוגרמות הראשונה בהיסטוריה במחאה על אישור חוק דרקוני חדש שמגביל את חופש הביטוי והמחאה במדינה. ההפגנה נערכה מול בניין הפרלמנט במדריד – שכן אחד מסעיפי החוק החדש אוסר לקיים הפגנות מול הפרלמנט ומוסדות ממשל אחרים.

"החוק לביטחון אזרחי", או בשמו בפי מתנגדיו "חוק ההשתקה", קובע קנסות של עד 30 אלף יורו, ללא משפט, על שורה של עבירות, בהן הפגנה מול בנייני ממשל, ציבור, תשתיות ובנקים, קיום אספות במקומות ציבוריים, אי-ציות לא אלים לסמכות, צילום או הקלטה של שוטר והפגנה ללא אישור. החוק ייכנס לתוקף בתחילת יולי.

"אם את לא רשאית לבטא את עצמך באופן חופשי, הדרך היחידה לעשות זאת היא להפוך להולוגרמה", אמרה אשה המופיעה בסרטון שפירסם ארגון "הולוגרמות למען חופש", שעמד מאחורי הפגנת ההולוגרמות שנערכה מול הפרלמנט הספרדי.

לקראת ההפגנה, אלפי אנשים מרחבי תבל שלחו לארגון צילומים דיגיטליים שלהם אשר שימשו את מארגני ההפגנה ליצירת ההולוגרמות שהוקרנו מול בניין הפרלמנט בליווי פס קול תואם. הדמויות הווירטואליות נראו צועדות, משמיעות קריאות ומניפות שלטים נגד החוק החדש.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew