הפסנתרן האחרון של מחנה אל-ירמוכ

הכירו את הפסנתרן איאם אל-אחמד, האחרון מבין חברי להקת צעירי מחנה הפליטים הפלסטיני אל-ירמוכ בסוריה שעדיין נשאר במחנה הנצור וההרוס, ומי שזכה לכינוי "הפסנתרן האחרון של אל-ירמוכ".

מחנה הפליטים אל-ירמוכ עלה לכותרות בתחילת 2015 בעקבות פלישת דאעש אליו, אולם גם לפני שארגון המדינה האיסלמית פלש למחנה, המצב בו היה בכי רע מאחר שמשטר אסד העניש את יושביו והטיל עליו מצור ארוך וקשה.

בתוך ההרס, החורבות, המוות, הרעב שגרמה המלחמה בסוריה באל-ירמוכ, ניסו להעלות את המורל במחנה חברי להקת צעירי "אל-ירמוכ", שכעת נותר בה רק חבר אחד – הפסנתרן אל-אחמד.

"כשהתחיל המצור על המחנה, החלטתי לבודד את עצמי ממוסיקה ולהישאר נייטרלי ביחס לסכסוך בסוריה. מכרתי פלאפל במשך שישה חודשים, ושמרתי את המוסיקה בתוך נשמתי", סיפר אל-אחמד. "אבל לא יכולתי לעמוד בכך ולכן הוצאתי את הפסנתר שלי מהבית, התקנתי אותו על עגלת הירקות של הדוד שלי, והתחלתי להסיע אותו בין השכונות המדכאות של המחנה".

"רחובות המחנה היו שוממים; כל יקירנו שמילאו פעם את הרחובות בצהלות שמחה עזבו. התחלתי לנגן בפסנתר שלי ברחובות אל-ירמוכ כדי להחזיר את התקווה. זו הסיבה שהסתובבתי ברחובות, כי לא יכולתי להשתיק את המוסיקה. הזנתי את גופי בפלאפל אבל הייתי צריך להזין את הנפש שלי, ולכן על אף הרעב והמצור, המשכתי לנגן בפסנתר שלי", אמר אל-אחמד.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew