גרפיטי מזל"טים 1.0: איך להשחית שלט חוצות עם רחפן

בשעות הבוקר המוקדמות של ה-29 באפריל 2015 נפתח עידן הגרפיטי הרובוטי, כאשר אמן הרחוב הניו יורקי KATSU השתמש ברחפן (מטוס ללא טייס) כדי להשחית שלט חוצות ענק עם פרסומת של חברת האופנה קלווין קליין.

זו היתה הפעם הראשונה מעולם שבה נעשה שימוש ברחפן לביצוע מעשה ונדליזם רציני במקום ציבורי, דיווח מגזין הטכנולוגיה "Wired".

KATSU התקין ספריי צבע הנשלט מרחוק על רחפן מסוג "פנטום" מתוצרת DJI, וצייר באמצעותו פסים אדומים לרוחב פניה של הדוגמנית קנדל ג'אנר בפרסומת על אחד משלטי החוצות הגדולים והנצפים ביותר בניו יורק.

בשיטות גרפיטי מסורתיות, ריסוס קווים על פניה של הדוגמנית היה כרוך בטיפוס מסוכן לגובה של שש קומות עם סיכוי רב להיתפס על ידי ניידת משטרה חולפת.

בעזרת רחפן, לעומת זאת, נדרשה פחות מדקה כדי להשלים את המשימה.

"הייתי קצת מתוח אבל זה יצא טוב באופן מפתיע", אמר KATSU. "אני נרגש לגלות את השימוש הפוטנציאלי הראשון ברחפן ככלי משחית".

מגזין "Wired" ציין כי הקווים שריסס הרחפן במרומי שלט החוצות אולי לא נראים משמעותיים במיוחד, אולם הם ממחישים כיצד רחפנים עשויים לשנות את פני הגרפיטי לנצח.

זו אינה הפעם הראשונה שבה נעזרים מרססי גרפיטי בטכנולוגיה. כך למשל, בשנת 2011 פותחה "רובו-ריינבו", זרוע רובוטית שאותה ניתן להתקין על אופניים ואשר מציירת במהירות וללא מאמץ קשת ססגונית על כל קיר שתרצו.

פיתוח טכנולוגי נוסף, משנת 2013, הוא מזוודת גרפיטי שמסתירה בתוכה מיכל ספריי צבע שמופעל באופן אוטומטי בלחיצת כפתור, ומאפשר להשאיר ציורי סטנסיל על המדרכה מבלי שאיש ישים לב.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew