החרם על ישראל מתרחב: לורן היל ביטלה הופעתה המתוכננת

זמרת ההיפ הופ האמריקאית לורן היל הודיעה על ביטול הופעתה המתוכננת בישראל. בהודעה שפרסמה, ציינה היל כי התכוונה להופיע גם ברשות הפלסטינית, אולם מאחר והדבר נמנע ממנה, החליטה לוותר על ההופעה בישראל.

בשנים האחרונות הולך וצובר תנופה חרם תרבותי על ישראל שאליו הצטרפו מוסיקאים כמו שינייד אוקונור, אלביס קוסטלו, קרלוס סנטנה, פיט סיגֶררוג'ר ווטרס, בריאן אינו, נטשה אטלס וג'לו ביאפרה, וכן להקות כמו פיקסיז, לפטפילד ומאסיב אטאק. במקביל אמנים כמו סטינג, סנופ דוג, לני קרביץ וסטנלי ג'ורדן ביטלו את הופעותיהם בארץ מבלי להכריז באופן רשמי על הצטרפות לחרם.

בנוסף למוסיקאים, הצטרפו אמנים ויוצרות רבות לחרם התרבותי על ישראל, בהן הסופרות ארונדהטי רוי ("אלוהי הדברים הקטנים"), אליס ווקר ("הצבע ארגמן") ואדריאן ריץ' ("ילוד האשה"), וכן במאי הקולנוע ז'אן לוק גודאר וקן לואץ', וחתן פרס נובל לשלום דזמונד טוטו.

בשנת 2012, הזמר סטיבי וונדר ביטל את הופעתו בערב הגאלה של אגודת ידידי צה"ל בלוס אנג'לס, הנחשב לאירוע התרמה הגדול ביותר בעולם למען צה"ל. שנה קודם לכן ביטל כדורסלן העבר האמריקאי האגדי כּרים עבדול ג'באר את השתתפותו בפסטיבל הקולנוע של ירושלים, לאחר שבשנת 2010 ביטלו את השתתפותם בפסטיבל השחקנים האמריקאים דסטין הופמן ומג ראיין, והנסיך אלברט ממונקו – בנה של השחקנית האגדית גרייס קלי.

תגובה אחת

  1. גיא
    מאי 24, 2017

    לא נורא,לפחות נחסך מאיתנו הסיוט של לשמוע את KILLING ME SOFTLY בביצוע הנוראי שלה,זה כבר רווח

    להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew