הפגנות האתיופים: "זו לא אלימות – זו הגנה עצמית"

הכירו את יאיו אברהם, בן 30, אחד מהפעילים הבולטים בעדה האתיופית. בחודש מרץ 2012, צעד יאיו יחף מנתניה לירושלים והתגורר במשך כשנה באוהל מחאה נגד הגזענות מול בית ראש הממשלה. אבל היום הוא חושב אחרת. "אני חשבתי בזמנו שאנחנו נדבר, נלך, נגיד 'די', ונשב בהידברות ונסביר, אולי יפתרו לנו את הבעיה. עכשיו אני מרגיש שאני מטומטם שעשיתי את הדברים האלה".

למה?

"כי לא עזר שום דבר. אפילו נהיה יותר גרוע. 'די לגזענות', 'די לזה'. נגמר. נמאס. זה מה שהשתנה. זה השוני. העידן הזה של 'החמודים' ו'השקטים' – העידן הזה תם".

"בהפגנה בתל אביב לא היינו אלימים עד שירו עלינו גז מדמיע ורימוני הלם. אם החוק לא יגן עלי מה נותר? מה אני אגיד? 'בוא תהרוס אותי', 'בוא תהרוג אותי'? ממש לא! אני אצא להילחם. על כל גזענות, אם פרטית או אם ממסדית, תהיה תגובה. לא נשב ונשרף. לא נשב ונמות. לא נשב בחדר חקירות ונצא עם פנסים. אם יבואו ויתקפו אותנו – הם יחטפו".

תהיה אלימות?

"לא אלימות. הגנה עצמית".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew