אדוארד סנואודן צדק!

בית משפט לערעורים בארה"ב פסק כי ההאזנות לשיחות טלפון של מיליוני אמריקאים שבוצעו במסגרת תוכנית הריגול של הסוכנות לביטחון לאומי (NSA), אינן חוקיות וחרגו באופן קיצוני מהסמכות שהעניק הקונגרס לסוכנות. יתר על כן, בית המשפט קבע כי הדלפת דבר קיומה של התוכנית על ידי אדוארד סנואודן תרמה לזירוז החלטת בית המשפט.

"הציבור האמריקאי למד לראשונה על התוכנית בה עוסקת התביעה בחמישי ביוני 2013, כאשר העיתון הבריטי גרדיאן פירסם מסמך שהודלף על ידי אדוארד סנואודן", נכתב בפסק הדין בן 96 העמודים.

הממשל בארה"ב טען כי התוכנית מעוגנת בסעיף 215 בחוק הפטריוט שעליו חתם הנשיא ג'ורג' וו. בוש באוקטובר 2001, בעקבות אירועי ה-11 בספטמבר. עם זאת, בית המשפט קבע כי סעיף 215 אינו מצדיק את מרבית המידע שנאסף במסגרת התוכנית.

הפסיקה של שלושת שופטי בית המשפט לערעורים הפכה פסק דין קודם שניתן בשנת 2013, בו נקבע כי תוכנית המעקב השנויה במחלוקת לא תהיה כפופה לבדיקה משפטית. בבסיס התביעה שהגישה האגודה לזכויות האזרח בארה"ב עמדה הטענה כי חוק הפטריוט ללוחמה בטרור אינו מקנה לממשל זכות לאסוף באופן גורף את נתוני השיחות של אזרחי המדינה. שופטי בית המשפט לערעורים הסכימו כי הפרשנות שמעניק הממשל לחוק אכן רחבה מדי.

השופטים אמנם לא הורו להפסיק את התוכנית, ואמרו כי זה תפקידו של הקונגרס לדון בעתידה, אולם הם מתחו ביקורת חריפה על סעיף החוק שאיפשר את קיומה. הם הגדירו את המעקבים כ"סתירה חסרת תקדים לערך הגנת הפרטיות, שכל האמריקנים מצפים לו". עוד נכתב בפסיקה כי "ייתכן שסתירה כזו היא הכרח של ביטחון לאומי, לנוכח סכנות פנימיות זמניות וטרור בינלאומי – אך אנו מצפים שהחלטות זמניות כאלה ילוו בדיון מהותי, ויובעו בשפה חד משמעית. אין כל ראיות שדיון כזה התקיים".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew