קוד מורס נגד הומופוביה: מערכת הגנה מיוחדת נגד צוללות רוסיות

בשלהי שנת 2014 טען חיל הים השבדי כי צוללות זרות, קרוב לוודאי מרוסיה, חדרו למים הטריטוריאליים של שבדיה, והממשלה מיהרה לנצל את ה"תקריות" כדי להגדיל בצורה חדה של תקציב הבטחון, להקים מועצה לבטחון לאומי ולקיים את התרגיל הצבאי הגדול ביותר מאז סוף המלחמה הקרה.

בתגובה לצעדים אלה ולאור התוצאות העגומות של ניסיונות עבר לפתור סכסוכים באמצעות נשק, החליטה האגודה השבדית לשלום ולגישור להשיק מערכת הגנה תת-ימית משלה שתעניק לצוללות זרות שיתקרבו לשבדיה קבלת פנים חמה, במקום לקבל את פניהן באיומים צבאיים.

מערכת "המלח המזמר" כוללת סונאר תת-ימי שאליו מוצמד שלט ניאון מהבהב של דמות מלח לבוש בכובע ותחתונים בלבד, מענטז בחושניות מעל לכיתוב: "ברוכים הבאים לשבדיה – גאה מאז 1944" – השנה שבה הומוסקסואליות הפכה לחוקית במדינה.

singing-sailor1

"המלח המזמר" משדר לכל צוללת שחולפת באזור אות בקוד מורס עם המסר "זו הדרך אם אתה הומו". המסר הגאה אמור להרתיע צוללות מרוסיה – שאינה שותפה לגישה הפתוחה של שבדיה להומוסקסואלים – מלחדור למים הטריטוריאליים של המדינה הסקנדינבית.

המערכת החדשה הוכיחה את עצמה, ומאז הפעלת "המלח המזמר" ב-27 באפריל 2015 ועד למועד כתיבת שורות אלו, לא דווח על אף צוללת רוסית שנכנסה למימי שבדיה.

"אם כלי נשק באמת היו כלי לפתרון סכסוכים, כבר מזמן היה שלום עולמי", נאמר בהודעת האגודה השבדית לשלום ולגישור, שהיא אחד מארגוני השלום הוותיקים ביותר בעולם.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew