שוטרים שברו שתי צלעות של עובר אורח תמים אך לא הורשעו בגלל מסירותם לעבודה

שופטת בית משפט השלום בכפר סבא, נאוה בכור, החליטה שלא להרשיע שלושה מתוך ארבעה שוטרי יס"מ אשר תקפו ללא סיבה אזרח תמים בכפר קאסם ושברו שתיים מצלעותיו, בטענה כי מדובר ב"שוטרים המסורים לעבודתם".

המקרה אירע לפני כשש שנים, בעת שארבעה שוטרי יס"מ שרון ערכו סיור שגרתי בכפר קאסם, הבחינו בתושב העיר וביקשו ממנו לגשת אליהם. ככל הנראה, ביקש מהם האיש לדבר אליו בכבוד, ובהמשך התפתח ויכוח בינו לשוטרים שאמרו לו: "נלמד אותך מה זה לדבר יפה". בסיומו של הוויכוח הם הורו לו להיכנס לניידת, וכשהוא סירב הם הפעילו כוח.

בתוך הניידת השכיבו אותו השוטרים על הרצפה, כשהשוטר הדומיננטי באירוע דרך על רגליו והיכה אותו מכות נמרצות בבעיטות ובאגרופים לגופו, לראשו ולחזהו, בעוד חבריו מאיימים עליו כי ייקחו אותו לפרדס כדי "ללמד אותו לדבר עם שוטרים".

עוד נטען בכתב האישום כי כעבור כמה דקות שחררו אותו השוטרים, והוא הלך לדרכו, אחרי שהציג להם תעודה מזהה. אלא שבהמשך הוא נזקק לטיפול רפואי בשל שתי צלעות שבורות בבית החזה, מכה בעצם המרפק וחבלות גופניות נוספות.

התובעת ציינה בבית המשפט כי לאזרח אין עבר פלילי, וכי מדובר באדם תמים שעשה את דרכו לביתו מבלי להפר כל חוק. לדבריה, אחרי שהשוטרים היכו אותו באכזריות, הם הסתלקו "כגנבים בלילה", ולאחר הגשת התלונה אף שיקרו בחקירותיהם ואמרו כי אינם זוכרים במה מדובר.

לאחר הליך ההוכחות ושמיעת העדים נחתם הסדר טיעון, אולם התביעה עדיין ביקשה מאסר בפועל לאחד השוטרים והרשעה הכוללת עבודות שירות לשלושה האחרים. עם זאת, השופטת בכור בחרה להקל עימם. למרות שקבעה כי "התנהלותם חמורה ובזויה…", היא פסקה כי לא ניתן להתעלם מהפער העצום בין המעשה להישגיהם המוצאים ביטויים בתסקירי שירות המבחן, בתעודות ההערכה וההצטיינות והעדויות בעניינם.

השופטת נאוה בכור

השופטת נאוה בכור

השופטת מצאה לנכון לציין את העובדה כי רובם נשואים ובעלי משפחות, נעדרים עבר פלילי, מוערכים ומסורים לעבודתם, וכן את העובדה כי הביעו צער על מעשיהם. לפיכך "אינטרס ההרתעה נדחק לקרן זווית ובמקומו אינטרס השיקום מקבל משנה תוקף", קבעה בכור.

לבסוף היא החליטה שלא להרשיע שלושה מהם, בעוד שהשוטר הדומיננטי באירוע הורשע, אך נידון לעונש מגוחך של 250 שעות לתועלת הציבור ותשלום פיצוי של 15,000 שקל.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew