במחאה על התאבדות בכיר השב"כ לשעבר שהואשם בגזענות: עשרות מבכירי השירות מתכוונים להתאבד

התאבדותו של אריאל רוניס, בכיר השב"כ לשעבר ובכיר רשות האוכלוסין בהווה, לאחר שהואשם בגזענות על ידי יוצאת אתיופיה, גררה תגובות הזדהות רבות מצד עמיתיו לשעבר בשב"כ, ועשרות מבכירי השירות הודיעו כי בכוונתם גם להתאבד כדי להוכיח שהם אינם גזענים.

"במשך כל שנותיי בשירות חקרתי אך ורק ערבים, עיניתי פצצות מתקתקות שכולן היו ערבים, וגייסתי משתפי פעולה שהיו ערבים בלבד, אבל זאת לא היתה גזענות – פשוט אלו היו הפקודות", סיפר א', בכיר שב"כ שהיה מיודד עם רוניס.

"זה כמו שיאמרו לי שאני גזען רק שבגלל שאני רוצה לגור ביישוב שיש בו רק יהודים, לשלוח את ילדיי לבית ספר שאין בו אף ערבי (אפילו לא המנקה), לעבוד במקום עבודה שבו כולם יהודים, ולחיות במדינה שמכריזה על עצמה במוצהר כשייכת אך רק לעם היהודי. זאת פשוט חוצפה!".

"תאר לעצמך שזה היה קורה בגרמניה. האם מישהו היה מאשים גרמנים שלא רוצים לגור ביישוב עם יהודים שהם גזענים?האם מישהו היה אומר משהו על זה ששירות הבטחון הכללי הגרמני חוקר כמעט אך ורק יהודים? מה זה השטויות האלה?", המשיך בכיר השב"כ.

"שפכו את דמו של אריאל. הוא לא היה גזען. לא כלפי הכושית שפירסמה את הסטטוס המגעיל בו האשימה אותו בגזענות, וגם לא כלפי הערבושים שחקר בשב"כ – הוא בסך הכל מילא את ההוראות. אם אריאל היה גזען, אז כולנו גזענים. אנשי השירות לא מתכוונים לעבור בשתיקה על המקרה הזה. בשבוע הבא, עשרות מאנשי השב"כ – בהם גם אני – מתכוונים להתאבד כמחאה על כך שיש אנשים שחושבים שאנחנו גזענים", סיכם הבכיר.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew