ארכיאולוגים מצאו באנגים מזהב טהור בני 2,400 שנה

המלחמה בסמים, במתכונתה הנוכחית, נמשכת זה כמאה שנים אם כוללים בחישוב גם את תקופת היובש בה נאסרו בארה"ב משקאות חריפים. עם זאת, שימוש בסמים הוא תופעה שמלווה את המין האנושי לכל אורך ההיסטוריה.

ארכיאולוגים ברוסיה אישרו לאחרונה כי אנשים נהגו לעשן גראס באמצעות באנגים כבר לפני אלפיים שנה. יתר על כן, בני העת העתיקה התייחסו לעישון ברצינות רבה עד כדי כך שהם יצקו באנגים מזהב טהור.

מקטרות מים עשויות זהב התגלו בקבר בהרי הקווקז בדרום רוסיה. מקורם של הבאנגים הוא מהתקופה שבין המאה התשיעית לפני הספירה למאה הרביעית לספירה, בימים שבהם שלטו הסקיתים באזור הרי הקווקז.

"אלו מבין החפצים המובחרים ביותר שמצאנו באזור זה", אמר אנטון גס, ארכיאולוג בקרן למורשת התרבותית הפרוסית בברלין, בראיון לאתר נשיונל ג'יאוגרפיק. "זהו גילוי של פעם במאה שנים".

בדיקה של שאריות שחורות דביקות שנמצאו בגביעי הזהב של הבאנגים העלתה כי מדובר בתערובת של קנאביס ואופיום, ראייה שמחזקת דברים שכתב ההיסטוריון היווני בן המאה החמישית לפני הספירה, הרודוטוס, לפיהם "הסקיתים נהגו להשתמש בצמח כדי ליצור עשן ששום אמבטיית אדים יוונית לא יכלה להתחרות בו, ואשר גרמה להם לצעוק בקול רם".

עם זאת, הסקיתים לא היו התרבות היחידה בהיסטוריה שבה נהוג היה לעשן מריחואנה ולהשתמש בסמים אחרים. עדויות ארכיאולוגיות המצביעות על שימוש בחומרים משני תודעה נמצאו בכמעט כל התרבויות העתיקות, ובכלל זה בני ישראל בתקופת התנ"ך, ואפילו בקרב אנשי המערות בתקופה האדם הקדמון.

החירות להשתמש בחומרים משני תודעה היתה מובנת מאליה בעת העתיקה. רק ממשלות בתקופה המודרנית וקומץ תרבויות עתיקות דכאניות חוקקו חוקים האוסרים על צריכת חומרים מסוימים.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew