לשחק "תופסת" בעירום בתא גזים

האם לאחר שניצול השואה האחרון ימות, צפוי תהליך מסחור מוגבר של אושוויץ ומחנות השמדה אחרים? האם הם יהפכו לסוג של דיסנילנד אימה?

שאלות אלו ואחרות מבקש להעלות הסרטון "משחק תופסת" (Berek) שהופק על ידי הקולנוען והאמן הפולני ארתור זמייבסקי בשנת 1999. בסרטון נראים גברים ונשים ערומים מצחקקים תוך כדי משחק "תופסת" בתא גזים במחנה השמדה לשעבר.

"הסרט עוסק בפרק בהיסטוריה ש'אסור לגעת בו' ובזיכרונות מאוד כואבים", נאמר בהסבר על תערוכה במוזיאון לאומנות מודרנית בקרקוב שבפולין, שבה הוצג הסרט. "האנשים שנרצחו היו קורבנות – אבל גם אנחנו, אלו שעודם בחיים, קורבנות. ובתור שכאלה אנו זקוקים לסוג של טיפול או תרפיה, כדי שנוכל ליצור חלופה סמלית; במקום גופות אנחנו יכולים לראות צחוק וחיים".

הסרטון צולם בשני מיקומים שונים: חלקו צולם במרתף של בניין מגורים פרטי, ובו נראים גברים ונשים כאחד משחקים "תופסת". חלק אחר צולם בתא גזים במחנה הריכוז שטוטהוף, ובו נראה משחק "תופסת" שבו משתתפים גברים בלבד.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. שלמה בלייר
    מרץ 08, 2018

    מקומם הזוי וצריך לטפל בכך

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew