שבעה תסמינים שמעידים על כך שנפלת קורבן ל"כת המדינה"

תשכחו מיהדות, נצרות, איסלם ובודהיזם. הדת הגדולה ביותר בעולם היא "כת המדינה", שחסידיה מאמינים בפולחן הממלכתיות. כמו בדתות אחרות גם בה יש מצוות (חוקים), אלוהים (אבות מייסדים), תפילה (המנון), סמלים וכתבי קודש (דגל וחוקה) ושטיפת מוח (בתי ספר).

כיצד ניתן לדעת אם מישהו מקרוביכם או חבריכם, או אפילו אתם עצמכם, נלכד ברשתה של כת המדינה? הנה שבעה תסמינים המעידים על כך.

 1  האמונה שאתם זקוקים לשלטון שימשול בכם

אתם מאמינים שלאנשים אחרים יש את הזכות לשלוט בכם. אתם נאחזים בעבדות שלכם כאילו היא היתה חירותכם. אתם מאמינים בשקר לפיו אתם חייבים לציית לכללים וחוקים שעליהם הוחלט ללא הסכמתכם. המנהיגים שלכם אינם נדרשים לשאת באחריות למעשיהם. אתם מאפשרים למנהיגים הללו ליהנות מזכויות יתר שלכם אין. אתם דבקים באמונה חסרת ההיגיון כי אנשים צריכים להישלט על ידי אנשים אחרים, למרות שאתם יודעים היטב שרוב האנשים בקושי מסוגלים לשלוט בעצמם, שלא לדבר על לשלוט באחרים. בשל כך, אתם מעניקים להם את הסמכות להכתיב לכם מה נכון ומה לא נכון, במקום לברר זאת בכוחות עצמכם.

 2  מחויבות קנאית וללא עוררין למדינה

אתם אזרחים שומרי חוק וצייתנים, מתרפסים בפני העליונות הכוזבת של המדינה. אינכם מעזים לחשוב מחוץ לקופסה שהמדינה הקצתה לכם. אתם נותנים לממשלה שלכם לחשוב במקומכם (דמוקרטיה ייצוגית). אתם משלימים בצורה עיוורת עם כל התנאים שמציבה המדינה: תשלום מסים (סחיטה בחסות החוק), ציות לחוק (באיומים). אינכם מפקפקים במערכת בגלל, שכמו דגים, אינכם מפקפקים במים שבהם אתם חיים. אבל אתם לא דגים. אתם בני אדם. ויש לכם את היכולת להטיל ספק ולדמיין דרכים טובות יותר לעשות את הדברים.

 3  לעולם לא לפקפק, להטיל ספק או להתנגד – מחשש לעונש

אתם מאמינים במה שהרשויות אומרות לכם להאמין, ולשקר הגדול ביותר של המדינה: שהיא נועדה לשרת אתכם. אתם מצייתים, כמעט בצורה עיוורת, מכיוון שאתם מתוכנתים לכך וכי עברתם שטיפת מוח. הפחד שלכם משתק, והפך אתכם לאזרחים צייתנים. אתם סוגדים למדינה בלב ובנפש מכיוון שאתם חוששים ממה שיקרה אם תלכו נגד הזרם. אינכם מפקפקים בפולחנים המעוותים של המדינה. אתם מאמינים שהם חיוניים כדי לשמור על ה"סדר", ומתעלמים מהעובדה שסדר שנכפה על ידי מישהו אחר הוא רודנות. אתם כורעים ברך בפני אליל הממשלה הכוזב, ומאמינים שהחטא הגדול ביותר הוא להפר את החוק. לכל אורך חייכם, נפלתם קורבן לשיטות שינוי תודעה קיצוניות (תעמולה ופרסומות) שנועדו לדכא כל ספק שעשוי להתעורר בליבכם לגבי "טוּב" המדינה. אבל יש דרך בריאה יותר, ואפשר לתמצת אותה בשתי מילים: אל תצייתו!

 4  נוצרה אצלכם התניה לפיה המטרה מצדיקה אמצעים צבאיים

אתם תומכים בגאווה בחיילים כשהם הורגים את מי שבעלי ההון ועושי דברם הפוליטיקאים אמרו שצריך להרוג, למרות שאתם יודעים שהחיילים עושים מעשים שהיו נחשבים בעיניהם כמגונים ובלתי ראויים לפני שהם התגייסו לצבא. הצליחו למכור לכם את הרעיון השקרי שציות הוא מַעֲלָה וכי אלימות היא הכרחית. יצרו אצלכם התניה לפיה מלחמה היא בסדר כי המדינה אומרת שזה בסדר להשתמש באלימות כדי להשיג חירות – טענה שנועדה להסתיר את העובדה שלמעשה מדובר ברודנות לכל דבר.

 5  אתם סובלים מרגשי אשם שמשמשים כאמצעי שליטה בכם

נכנעתם למַעֲלָה הכוזבת של ציות. זה קרה בגלל לחץ מצד הסובבים אתכם וצורות שכנוע מתוחכמות יותר, בדרך כלל מצד גנבים רודפי בצע וכוח שמשכנעים אתכם שאתם צריכים לחקות אותם, אבל בעצם רק מנסים לגזול מכם את הרצון החופשי שלכם. והם עוד מעזים להשתמש ברגשי אשם כדי להפוך אתכם לפקידונים צייתנים, ובתחושת בושה כדי לגרום לכם ליישר קו. ולמרות זאת אתם מהללים ומשבחים אותם בתור "מחוקקים" ו"מעסיקים" ו"שליטים". ואחר כך יש לכם את החוצפה להלבין את פניהם של אנשים אחרים ששואפים להשתחרר, ולנסות לעורר אצלם רגשי אשם על כך. אתם אפילו חושבים שהרשויות צריכות להפעיל נגדם יד קשה.

מצד אחד אתם מטיפים לחירות ואחריות, ומצד שני אתם מטיפים לציות ובטחון, והכל בזמן שהמגף הרודני של הרשויות רומס את החירות ומועל באחריותו. המדינה היא בית הסוהר הקטן והחמים שלכם, ורגשי אשם ובושה הם הסורגים של בית הכלא. אבל יש דרך לברוח. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לשאול את עצמכם: "למה אנחנו נשארים בכלא ששעריו פתוחים לרווחה?".

 6  אתם סוגדים למדינה שכל מה שמעניין אותה זה להרוויח כסף על גבכם

שטפו לכם את המוח כדי שתאמינו שכסף מסובב את העולם. אין שום פסול בלהרוויח כסף, אבל יש פסול בהתעסקות בלתי פוסקת בלהרוויח כסף. במצב הנוכחי, יצרו אצלכם התניה שגורמת לכם להתעסק כל הזמן באיך להרוויח כסף. ניפחו לכם את המוח עם זה מאז שהייתם ילדים: להרוויח יותר מכסף ממי שלידך, לעשות כל מה שצריך כדי להרוויח כסף, לא לקחת שבויים, לעשות הכל לבד ולא לשתף פעולה עם אחרים. עוד כסף! עוד כסף! עוד כסף! כשזה הופך למוגזם ומופרז זאת כבר ממש כת.

יש משהו שגוי במצב בו כסף חדל להיות כלי שמשמש להשגת דברים טובים יותר, והופך לגולם שקם על יוצרו שמכתיב לנו אם אנחנו מאושרים או לא מאושרים. מלבד דגלים, כסף הוא הסמל הדתי החזק ביותר של חסידי פולחן המדינה. הפכנו לעבדים של כסף בצורה של חוב, והמדינה היא הנושה היחידה. אולם תמיד יש דרכים להתנגד לעבדות. אחת מהן היא להתריס נגדה וליצור משהו חדש.

 7  נכנעתם לאמונה בשלטון האליטה של המדינה

אתם מאמינים שאין חיים מחוץ למדינה. הפטריוטיות העיוורת והלאומנות קצרת הרואי שלכם הותירה אתכם בעולם חלומי מעורפל שבו אתם מאמינים שהמדינה שלכם נהנית ממעמד רם כלשהו רק בגלל ששיחק לכם מזלכם ונולדתם בה. אתם מאמינים שאין דרך אחרת להתקיים, וחוששים מנקמה אם תחליטו לעזוב את המדינה, או אפילו אם רק תחשבו על זה. ולמה בכלל שתרצו לעזוב? אתם "מוגנים" במדינת המשטרה שלכם. אתם "בטוחים" במדינת המעקב שלכם. טובתכם עומדת בראש מעייניו של האח הגדול. והמדינה, אלוהיכם הכל יכול, אוהבת אתכם, ואין טובה ממנה.

אז מה אם בסתר לבכם אתם יודעים שזה לא הגיוני. אז מה אם אנשים במדינות אחרות חושבים בדיוק את אותו הדבר. המדינה שלכם היא עדיין המדינה הכי טובה, העם הכי טוב, הארץ הכי טובה, הדת הכי טובה, הכת הכי טובה. הלא כן? וגם אם לא, אתם לא תעזו לפקפק בגדולתה. אתם מפחדים מדי. עדיף להישאר באזור הנוחות שיצרו המנהיגים שלכם. עדיף להמשיך להיות אזרח קטן ונאמן. עדיף לא לשנות דבר. עדיף שקר שמכירים על פני אמת בלתי מוכרת. עדיף להיות בור ומאושר מאשר לדעת את האמת הכואבת. עדיף לחיות בנוחות כעבד מאשר לוותר על הנוחות בתמורה לחירות.

עוד באותו עניין...
שולטים בך
פייר-ז'וזף פרודון
מה זאת ממשלה?
גרהם רייט | לרקין רוז
האם ישראל מדינה פשיסטית?
לורנס בריט | Free Inquiry
הנחשול
אלכסנדר גראסהוף | מורטון רו
לא רווחים, אלא חירות
אורסולה לה גווין
להיות שונה – כמו כולם
ממים אנרכיסטים

17 תגובות

 1. לוחם חופש
  פבר 19, 2021

  להגיב

 2. ליז
  מאי 07, 2019

  נכון מאד

  להגיב

 3. יזסמן
  מאי 02, 2017

  אנרכיה היא ממש לא חוסר מוסדות או תוהו מוחלט, בדרך כלל בני 16 מבינים כך את מהות האנרכיה. ממליץ לקרוא קצת על סוציאליזם ליברטריאני ועל נועם חומסקי בהקשר זה. פרט לכך יש כל כך הרבה מה לכתוב בנושא שקצרה היריעה, אבל די מסכים עם כותבי המאמר.

  להגיב

 4. אור
  אוג 24, 2016

  תפסיקו לתמוךך במערכת הפיננסית : בנקים ,פנסיה !!!

  להגיב

 5. ד.
  יונ 16, 2015

  הפתרון לבעיות המוצגות כאן אינו אנרכיה – חייבים חוקים כדי לשמור על חירות אישית וביטחון אישי. המדינות מגבילות חירויות רבות מעצם טבען האנכרוניסטי – מדינת הלאום הינה תוצר של המאה ה-18 והתקופה הקדם תעשייתית. הפתרון הברור לאור העולם שכבר מאוחד מבחינה כלכלית, תקשורתית וסביבתית: ממשלה עולמית דמוקרטית ובלתי ריכוזית. לא, לא זאת מתיאורייות הקונספירציה של "הסדר העולמי החדש" ולא ממשלת "האח הגדול", אלא המשך גלובלי של המהפכה הדמוקרטית. רק כך ניתן יהיה להגן על חירות אישית, זכויות קניין ותרבות מקומית. אגב, ידעתם שממשלה עולמית ראשונית קיימת כבר מאז 1953 ועזרה לאנשים רבים לאורך השנים? זה האתר הרשמי שלה:
  worldgovernment.org

  להגיב

  • עקי
   נוב 27, 2015

   אם לא היית אידיוט, הייתי קצת כועס. אבל לנכך נסיבות אתה ככוס של נס. ללא הכת של המדינה, כאן לא היו כבישים. החרה צף ברחוב,ללא הביובים. מתים זרוקים ברחוב,ועריפות ראשים. וזה עוד לא הכל,כי יש גם יתושים. ללא מציל בים,שוטר,חייל ,סדרן,חיים בבלגן אך לאפסים קשה לקבל את העובדה שהם חיים בגן(עדן). ללא הכת של המדינה,היום. העגלה לא זזה. ואם זה לא נראה לך חבר נמס, תעבור לחיות בעזה. אך כמו קפה נמס,אתה בתוך הנס. מוגן ומעורבב בדרך שיטתית שמחליפה אורות ממש כמו זיקית.

   להגיב

  • Nick
   דצמ 02, 2015

   טוב שלא הוספת לדבריך "הייל ביבי היטלריהו " !

   להגיב

   • ד.
    דצמ 15, 2015

    איך התגובות האלה בכלל רלבנטיות למה שכתבתי?

    להגיב

  • מיכל
   אפר 17, 2016

   מדינה=סטטוס=state=פסל=sataue

   להגיב

 6. ולן
  יונ 16, 2015

  כתבה שנכתבה מתוך תסכול עמוק בהבנה עמוקה שאין מה לשנות. זה משעשע קצת איך נראה שהכותב שכח שהעולם כבר לא מורכב מ1000 איש, ובו זמנית כן מודע למצב הנוכחי ומבין שאין מה לשנות. הייתי שמח אם היה פולואפ לכתבה שמציג פתרון..

  להגיב

 7. חני
  יונ 14, 2015

  מסכימה לגמרי. אתר מדהים!

  להגיב

 8. נעמה
  יונ 11, 2015

  תודה על הכתבה, כל כך נכון.
  שימו לב למגיבים שחוזרים על אותן קלישאות שמוכרת לנו המדינה, אותן קלישאות שאומרות ש"אנרכיה זה דבר רע".
  אולי די להיות נמושות?? תגדלו ביצים, תכירו בזה שעובדים עליכם בעיניים, קחו אחריות ותלמדו להגן על עצמכם.

  אה כן, ותאהבו את החיים
  זה לא עובד אחרת (:

  להגיב

  • ישראל בן יהוידע
   יונ 12, 2015

   נעמה ככה זה שמצב התודעה הוא של עדר וכאשר העדר מפוחד וחיי בהישרדות אז ממש ממש קל לנהל אותו ולשלוט בו …
   ומעבר לכך יש את בעלי העניין שיש להם טובות הנאה מהמצב ושמכך שהביב(י) נמצא בראש הממשלה…!

   להגיב

 9. יודע הכל ותמיד צודק
  יונ 10, 2015

  יש שתי נקודות עיקריות בעייתיות בתפיסה המוצגת פה:
  1.
  ככל שהולכים יותר אחורה בזמן מה שהכי הפריע בהעדר גוף שלטוני חזק ויציב היה הביטחון האישי. אם אין גוף שלטוני חזק ויציב אי אפשר להסתובב ברחובות בביטחון. אני חושב שכולנו מודים לכך שבטוח ללכת ברחוב ונדיר מאוד להקלע לסכסוך אלים, יש אנשים שחיים שלמים לא נקלעים לסכסוך אלים בגלל שבכל החברה הושרשה המחשבה שזה לא חוקי ויעצרו אותך אם תיהיה אלים. האם זה רע?
  2.
  בהמשך לנקודה הראשונה אם אין ביטחון קשה להעביר סחורות, הדרכים לא בטוחות. ואז כל השפע שיש לנו היום בצורת מכשירים חשמליים שמיוצרים בחו"ל מכוניות וכו' לא יכלו להגיע לחנויות ולא יכלנו לקנות אותם.יש מי שיגיד שאנחנו צורכים יותר מדיי. אבל אם גם דברים בסיסים שלא מיוצרים באיזור הקרוב אלינו לא נוכל לקבל אם אין ביטחון בדרכים ואספקה סדירה של סחורות.

  יש למדינה יתרונות.
  אבל צריך לבקר מדינה, זה בטוח

  להגיב

 10. עידן
  יונ 10, 2015

  כמה אוטיסט עם התפתחות שכלית של ילד בן 6 צריך להיות בישביל להאמין באנרכיה?

  להגיב

 11. אמיל
  יונ 09, 2015

  מסכים עם הכל בכתבה וככה חשבתי מגיל קטן.. הבעיה היחידה היא שזאת לא המדינה אלא הבנקים והאליטה ששולטים בממשלות ובכך ראשי המדינה הם סך הכל עוד בובות.
  ברגע שיש 1% ששולט ומחזיק ביותר הון מאשר 99% מחזיק בכל הבנקים והתאגידים הבינלאומיים שמכתיבים למדינה כיצד להתנהג, ברגע שלאנשים ולמדינה אין שליטה על המערכת הכלכלית אלא לבנקים. שלא ניתן למנות או לפטר את המנכ"לים של הבנקים והם גם לא מספקים שום דין וחשבון עבור האנשים וגם לא ייצוג. ניתן להבין שהפתרון היחיד הוא להחזיר למדינה את השליטה הכלכלית. דמוקרטיה נכשלה בשל היותה דמוקרטיה קפיטליסטית. שלטון האליטה מאשר שלטון העם. ברגע שאנחנו מפילים את בעלי ההון (לחוקק 100% מס ירושה) אנחנו בעצם א' כל מפסיקים לרדוף אחרי כסף מאחר וכסף יהיה רק כתגמול על פיתוח כישרון ואינטליגנציה אצל אנשים, הצרכנות לא תוביל את העולם והעולם יחדל מלהיות שוק אחד ענק, אנשים יחדלו מלהיות אובייקטים צרכניים.. ועידן חדש של השכלה יאיר את המין האנושי. המשפחות אשר מחזיקות מאות טריליוני דולרים לאחר דור אחד בלבד ייפרדו מכל כספם, כל הממשלות יכסו את חובותיהם לבנקים והמנהיגים יוכלו סוף סוף לייצג את כלל הציבור ולא את האינטרסים של האליטה.

  להגיב

 12. עופר
  יונ 08, 2015

  חד כתער וצלול כבדולח. אחים אנחנו לרוח האדם

  להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew