ראיון ראשון עם כותבי המניפסט של נוער עזה

כותבי "המניפסט לשינוי של נוער עזה" העניקו ראיון ראשון לעיתונאי מאז פרסום המניפסט, אשר הכה גלים באינטרנט. התנאים המוקדמים לפגישה עם כתבת העיתון הבריטי "גרדיאן", ואשר נערכה בדירה קטנה במרכז העיר עזה, היו כי המרואיינים – כולם סטודנטים צעירים – ישתמשו בשמות בדויים ולא יצולמו.

"לא רק חיינו בסכנה, אלא גם המשפחות שלנו", אמר אחד המרואיינים, שכינה את עצמו אבו ג'ורג'. "לא ציפינו שהמניפסט יכה כאלה גלים", הוסיף אחר. "פוליטיקה היא שטויות, והיא דופקת לנו את החיים. כל מה שמעניין את הפוליטיקאים זה כסף והתומכים שלהם. הישראלים הם היחידים שמרוויחים מהפילוג", אמר חבר נוסף בקבוצה.

המניפסט נכתב לפני שלושה שבועות במשותף על ידי שמונה מחברי קבוצת Gaza Youth Breaks Out – שלוש נשים וחמישה גברים. כולם סטודנטים מרקע חילוני יחסית. שניים מחברי הקבוצה כבר נעצרו מספר פעמים על ידי רשויות החוק בעזה, והואשמו בין השאר בהתנהגות "לא מוסרית". לדבריהם, הם עברו התעללות בכלא. חבר נוסף בקבוצה קיבל מלגה ללימודים באוניברסיטה בארה"ב, אולם ישראל מסרבת להעניק לו אשרת יציאה מרצועת עזה.

"אנו אמורים להיות הכוח לשינוי בחברה, אבל הקולות שלנו מושתקים. בעיתונות, באוניברסיטה, אין מקום בחברה שלנו שבו ניתן לדבר באופן חופשי, לשבור מסגרות, מבלי להעמיד את עצמך ואת משפחתך בסכנה", אמר אחד המרואיינים, שביקש להשתמש בכינוי אבו יזאן. "בעזה, אתה מרגיש שעוקבים אחריך בבית ספר, ברחוב, בכל מקום. יכולים להשליך אותך לכלא בכל רגע. חמאס יאיים עליך בכך שיהרסו את שמה הטוב של משפחתך ובזה נגמר העניין", הוסיף.

עוד באותו עניין:
חמישה דברים שלא דמיינת שיהיו בעזה
פאתנה

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.