מבצע הטבח בכנסייה בארה"ב "כמעט התחרט לפני שפתח באש כי כולם היו כל כך נחמדים אליו"

דילן רוף, הצעיר הלבן שביצע ביוני 2015 את הטבח בכנסייה של הקהילה השחורה במדינת דרום קרוליינה בארה"ב, במהלכו ירה למוות בתשעה בני אדם, סיפר בחקירתו במשטרה כי כמעט והתחרט לפני שפתח באש, משום שכולם בכנסייה היו מאוד נחמדים אליו.

רוף, גזען מוצהר בן 21, אמר כי הוא "כמעט לא הוציא לפועל את תוכניתו לבצע את הטבח מכיוון שכולם היו כל כך נחמדים אליו", אמר מקור משטרתי לחדשות רשת NBC בארה"ב. אולם בסופו של דבר הוא החליט "להוציא לפועל את משימתו", כדברי המקור.  

רוף הגיע לכנסיית עמנואל האפיסקופלית-מתודיסטית-אפריקאית בעיר צ'רלסטון, בשעות הערב של ה-17 ביוני 2015, והשתתף בשיעור דת שנערך במרתף הכנסייה. כשעה מתחילת השיעור, קם על רגליו, ופתח באש לעבר הנוכחים באמצעות אקדח שקיבל ליום הולדתו מאביו חודשיים קודם לכן. שש נשים ושלושה גברים נהרגו מן הירי, בהם גם מנהיג הכנסייה, הכומר קלמנטה פינקני.

סילביה ג'ונסון, קרובת משפחה של הכומר פינקטי, סיפרה לרשת NBC כי אחת הניצולות סיפרה כי רוף החליף מחסנית חמש פעמים, "ואז הוא פשוט אמר, 'אני חייב לעשות את זה. אתם אונסים את הנשים שלנו ומשתלטים על המדינה שלנו, ואתם חייבים לעוף'".

שוטר מוביל את רוף לבית המשפט

שוטר מוביל את רוף לבית המשפט

בצילומים שפרסמה הבולשת הפדרלית מדף הפייסבוק של רוף הוא נראה לצד דגלים של דרום אפריקה מתקופת שלטון האפרטהייד ושל רודזיה מתקופת השלטון הקולוניאליסטי הלבן.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew