עורכי כתב העת "מעין" הודיעו כי הם מוותרים על תמיכת משרד התרבות

עורכי כתב העת לשירה וספרות "מעין" הודיעו כי לאור האירועים האחרונים בעולם התרבות הם מוותרים על התמיכה הכלכלית המגיעה להם ממשרד התרבות והספורט, דיווח אתר וואלה.

"קשה לנו לעצום עין, להרכין את הראש ולהמשיך כרגיל באווירה הנוכחית ובמיוחד נוכח המתקפה מול מוסדות תרבות של הציבור הערבי, מול קביעת מדיניות העוינת יצירה עם ביקורת חברתית ופוליטית, ואווירת רדיפה והסתה שבה מדי יום נחשף, מוקע ונגזר דינו של יוצר או מוסד תרבות אחר. לא נמתין ברעד עד שיגיעו אלינו, אלא נעזוב את המשחק הזה זקופים", כתב רועי צ'יקי ארד, מעורכי כתב העת, בעמוד הפייסבוק שלו.

"אנחנו דווקא מאמינים בתמיכה ציבורית בתרבות, אבל לפעמים יש תקופה שבה קורה משהו דרסטי ואז אתה יכול להוריד את הראש או להגיד לא, ובחרנו להגיד לא. אם הייתי יוצר בלוקסמבורג נאמר, אמן אבוב לוקסמבורגי מתוקצב, והיו מתחילים להתעלל ביוצרים היהודים, לסגור להם תיאטראות וכו', היה כדאי שאעשה דבר דומה", אמר ארד לוואלה תרבות.

– האם לאור הוויתור על התמיכה, "מעין" נמצא בסכנת קיום? כיצד תממנו את עצמכם?

"כן. יהיה קשה להמשיך כמו שהמשכנו, הקפדנו על כל תשלום לכותבים בגיליונות האחרונים. דבר שעד כמה שאני יודע, אף כתב עת לשירה לא עושה לצערי. יכול להיות שנוציא משהו על אופנת המקרתיזם ז'דנוביזם החדשה שהולכת בעיר. אבל חשוב להבהיר משהו: נתניהו בזמנו אמר שלא כל יוצר ראוי לתמיכה, אז גם לא ראוי לקחת תמיכה מכל ממשלה. הממשלה האנטי ישראלית הזו עושה חרם כמו BDS לאמנים הערבים ומתעללת גם ביהודים כדי להשיג כותרות, אז במקום להתחנן, צריך להגיד לה לא".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew