סוף הפתרון של שתי מדינות: נפילה חדה בתמיכת הישראלים

שיעור התמיכה בקרב הישראלים בפתרון של שתי מדינות לסכסוך הישראלי-פלסטיני צלל ב-10% בתוך שנה בלבד, וכמעט מחצית מישראלים בטוחים כי הפלסטינים רוצים להשמיד את כל היהודים בארץ, לפי סקר חדש.

בסקר, שנערך במשותף על ידי האוניברסיטה העברית והמרכז הפלסטיני למדיניות ולחקר דעת קהל ברמאללה (PSR), נמצא כי בקרב הישראלים חלה ירידה חדה יותר בתמיכה בפתרון שתי מדינות, ביחס לפלסטינים. 51% מהישראלים תומכים בפתרון לעומת 61% בסקר דומה שנערך בחודש יוני 2014, זמן קצר לפני תחילת מבצע צוק איתן. בקרב הפלסטינים שנסקרו במדגם – שכלל פלסטינים המתגוררים בגדה (כולל מזרח ירושלים) וברצועת עזה – נרשמה ירידה מתונה יותר בתמיכה בפתרון של שתי מדינות: מ-54% ל-51%.

עוד עולה מהסקר כי 43% מהישראלים סבורים כי שאיפת הפלסטינים לטווח הארוך היא לכבוש את ישראל ולהשמיד את מרבית האוכלוסיה היהודית של המדינה, ו-18% מקרב הישראלים חושבים ששאיפות הפלסטינים הן "רק" לכבוש את ישראל.

בה בעת, גם הפלסטינים רואים בישראל איום קיומי. 56% מקרב הפלסטינים סבורים ששאיפת ישראל לטווח הארוך היא להרחיב את גבולות המדינה על כל השטח שבין נהר הירדן לים ולגרש את כל הערבים (כולל אזרחי ישראל הערבים). 25% מהפלסטינים גורסים כי שאיפתה ארוכת הטווח של ישראל היא לספח את הגדה המערבית ללא מתן זכויות אזרח לתושבים הפלסטינים.

שליש (32%) מהישראלים הודו בסקר כי שאיפת ישראל היא לספח את הגדה המערבית, וכמעט מחציתם (14%) אמרו כי השאיפה היא גם לגרש את כל הפלסטינים המתגוררים בגדה. רק 9% מהישראלים אמרו כי שאיפתה של ישראל היא לסגת לגבולות 1967 ללא ערבות כלשהי לבטחונה של ישראל, ו-33% גרסו כי השאיפה הישראלית היא לסגת מחלק מהשטחים שנכבשו במלחמת ששת הימים, אבל רק לאחר הבטחת בטחונה של ישראל.

בקרב הפלסטינים, 38% גרסו כי שאיפת הרשות הפלסטינית ואש"ף היא להשיב לידיים פלסטיניות חלק מהשטחים שנכבשו ב-1967, ו-30% אמרו כי השאיפה היא להחזיר את כל השטחים שנכבשו ב-1967. 13% מהפלסטינים אמרו שהשאיפה היא לכבוש את מדינת ישראל ולחזור לשלוט בכל פלסטין. 10% אמרו כי השאיפה היא לכבוש את מדינת ישראל ולהשמיד את מרבית האוכלוסיה היהודית.

56% מהישראלים הביעו חשש כי הם או בני משפחותיהם יפגעו על ידי ערבים בחיי היום היום, ואילו 79% מהפלסטינים הביעו חשש כי הם או בני משפחותיהם יפגעו על ידי ישראלים בחיי היום יום, או שאדמתם תוחרם או ביתם ייהרס.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew