סוס טרויאני: הזוכה בתחרות הרשות למלחמה בסמים – פעילת לגליזציה

משתתפי טקס הענקת פרסים לסטודנטים זוכי תחרות כרזות בנושא סמים ואלכוהול בקרב צעירים שערכה הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול ב-18 ביוני 2015, הופתעו כאשר הזוכה בתחרות, זוהר בן אלי, קראה לתמיכה בלגליזציה של קנאביס במהלך דברי התודה שנשאה בעקבות זכייתה במקום הראשון.

בן אלי, תומכת לגליזציה מוצהרת מחיפה, הצליחה לבצע את אחת מפעילויות הלגליזציה המקוריות ביותר שנראו בישראל, לאחר שהסתננה לתחרות כרזות שערכה הרשות בנושא נזקי הקנאביס לכאורה. הטקס נערך באוניברסיטת תל אביב בהנחיית ד"ר חגית בוני-נח נציגת הרשות, ובסיומו בחרה בן אלי להשתמש בבמה שניתנה לה על מנת להתבטא בעד הפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל ונגד השקרים שמפיצה הרשות.

זוהר בן אלי עם הכרזה הזוכה: "הוא לא כזה תמים"

זוהר בן אלי עם הכרזה הזוכה: "הוא לא כזה תמים"

"כדאי שהרשות תפסיק להתעסק בשטויות ותתחיל להתעסק בדברים חשובים: לאפשר לגליזציה של קנאביס ולאפשר לחולים לקבל קנאביס רפואי," אמרה בן אלי והפתיעה את הנוכחים, "אני חולת אפילפסיה, למזלי אני במצב טוב, אבל יש אנשים שתרופות לא עוזרות להם ורק הקנאביס עוזר להם."

ד"ר בוני-נח, נציגת הרשות, ענתה בתגובה: "הרשות לא נגד קנאביס לצרכים רפואיים," – "הרשות מקשה," השיבה זוהר, "המון שקרים רצים בתקשורת ועצם העובדה שהקנאביס מוגדר כלא חוקי, כבר גורמת לחוסר במחקר ומונעת הפצה של חומרים שיעזרו לחולים."

"אני יודעת שהתחילו להקל בעניין הרפואי אבל עדיין יש המון אזרחים תמימים שומרי חוק שסך הכל רוצים לעשן בסוף היום והם לא עשו שום דבר רע," טענה עוד בן אלי. "שלפחות יעשו דה-קרימינליזציה, זה דבר ראשון שצריך לקרות כי מה שקורה פה זה אבסורד," אמרה. "אני רואה שבעולם זה כבר קורה ומקווה שישראל תלך אחרי מה שקורה בשאר העולם. אני בטוחה שזה עניין של זמן ושזה יקרה."

בקרב הקהל היו כאלה שלא אהבו לשמוע את הדברים שנאמרו על ידי זוהר, ואחת הנוכחות אמרה בכעס "יש כאן אנשים שהתאמצו להכין משהו ואת זכית במקום הראשון".

6 תגובות

 1. מיה קזי
  אוג 30, 2015

  הנה דוגמה לאדם ראוי, הרואה כי נעשה עוול ואינו יושב בחיבוק ידיים! בואו נעשה כך כולנו!!כל הכבוד לך, את השראה, ולא רק השראה אלא דוגמה מבורכת-הבטחתי לעצמי לפעול. זוהר, אכן הזהרת. ואני מודה לך מעמקי לבי.
  מאיה

  להגיב

 2. מתן
  יונ 26, 2015

  כל הכבוד לה

  להגיב

 3. אלי הוז
  יונ 26, 2015

  כשכתבתי את "סמים מסוכים לחופש שלך" עבור לשכת-הפרסום-הממשלתית רציתי שהויז'ואל יהיה אזיקים – כי זו המציאות האמיתית המתאימה לאמירה.
  הם, כמובן, לא הסכימו.

  להגיב

 4. מעניין מאיפה היצירתיות
  יונ 25, 2015

  מעניין מאיפה היצירתיות.. 🙂

  להגיב

 5. 909009
  יונ 25, 2015

  מלכככככככההההה!!!

  להגיב

 6. קנאל
  יונ 25, 2015

  צעירה אמיצה, אך באה לא מוכנה לעימות עם הנציגת של הרשות.
  חבל, היתה יכולה להוציא מזה יופי של סרטון מחאה.

  להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew