צה"ל מכריז מלחמה נגד עריקים: ימנע מהם לחדש רישיון ודרכון

זינוק חד בשיעור חיילי צה"ל שמצליחים להשתחרר מהצבא גרם לרמטכ"ל גדי איזנקוט להורות על הקשחה משמעותית של הקריטריונים לשחרור חיילים משירות צבאי.

הוראת הרמטכ"ל באה על רקע קפיצה שנרשמה בשנים האחרונות בשיעור החיילים שמבינים במהלך שירותם שצבא זה לא בשבילם, ומחליטים להשיג פטור משירות.

לפי נתוני צה"ל, בשנים האחרונות כאחד מכל חמישה גברים המתגייסים לצבא אינו משלים שירות צבאי מלא, לעומת אחד משבעה בשנת 2009. מנתוני הצבא עולה עוד כי מחצית מהפטורים במהלך שירות הם מסיבות רפואיות, מרביתן נפשיות, בהתאם להמלצות קציני בריאות הנפש (קב"נים).

החלק המשמעותי ביותר בתוכנית החדשה של צה"ל הוא צמצום שחרור חיילים משירות בעקבות המלצות הקב"נים. בהתאם להחלטה, כל חייל שיקבל המלצה לשחרור מטעם קב"ן, יצטרך לעבור ועדה נוספת בראשות קצין בכיר מהיחידה שבה הוא משרת, אשר תנסה למצוא כל דרך אפשרית להשאירו בשירות.

התוכנית גם כוללת צעדים להפחתת מספר העריקים מהצבא באמצעות אכיפה וצעדי ענישה מהירים, וצה"ל יעשה כל דבר אפשרי כדי להגיע לכל עריק בתוך 21 יום מרגע הכרזתו כעריק. כמו כן, יוטלו עונשים חמורים על עריקים, בהם פגיעה בחידוש רישיון ודרכון ומניעת קבלת מלגות לסטודנטים.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew