רובוט הרג עובד במפעל בגרמניה; לא ברור האם יוגשו נגדו אישומים

רובוט במפעל של יצרנית המכוניות פולקסווגן הרג עובד במפעל החברה בגרמניה, וחיזק את ההערכות כי הולכת וקרבה התקוממות של הרובוטים נגד יוצריהם האנושיים, בסגנון סרטי "שליחות קטלנית".

בתקרית, שאירעה בראשון ביולי 2015 במפעל פולקסווגן בעיר באונטל, נהרג טכנאי בן 21 שעסק בכיוון והתקנת הרובוט, כאשר לפתע הרובוט תפס אותו בחזהו – ומחץ אותו כנגד לוח מתכת.

רובוטים גדולים מסוג זה בדרך כלל נשמרים מאחורי גדרות או בתוך כלובים כדי למנוע מהם לבוא בטעות במגע עם בני אדם. אלא שלפי הודעת פולקסווגן, במקרה זה נכנס העובד לתוך הכלוב שבו הוחזק הרובוט. עובד אחר, שהתלווה לעובד שנהרג, חיכה מחוץ לכלוב הבטיחות ולא נפגע.

הרובוט שהרג את העובד הוא רובוט ישן יחסית, ואינו שייך לדור החדש של רובוטים המצויד בחיישנים לזיהוי תנועת בני אדם, ואשר משולב בשנים האחרונות בתעשיית הרכב. "הוא לא היה מהדור החדש של רובוטים קלים יותר שעובדים לצד בני אדם בפס הייצור, שאותם אין צורך להחזיק בכלובים", אמר נציג של פולקסווגן.

סוכנות הידיעות הגרמנית DPA דיווחה כי התביעה הכללית במדינה שוקלת האם להגיש אישומים בעקבות מותו של העובד, ואם כן, כנגד מי.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew