יצחק תשובה מחלק את רווחיו למי שיעשה לו לייק: עשרות אלפים השתתפו במתיחה גאונית

איש העסקים יצחק תשובה, מבעלי מאגרי הגז שהתגלו מול חופי ישראל, הודיע כי יגריל פרס של 10 מיליון ש"ח בין כל מי שיעשו "לייק" לעמוד פייסבוק שלו, מתוך רצון להחזיר לציבור חלק מרווחי העתק ממאגרי הגז.

כך לפחות האמינו עשרות אלפי גולשים, שבחודש יולי 2015 עשו "לייק" לעמוד פרופיל סאטירי השייך כביכול לתשובה. בעמוד הוצגו צילומים של תשובה באסדת הקידוח בתוספת הכיתוב: "ישראלים יקרים ואהובים שבוע טוב, אני שמח להודיע לכם על מבצע לזמן מוגבל! בעקבות רווחי הגז האדירים ממאגר 'תמר', החלטתי להחזיר מעט לעם היושב בציון. 10 מיליון ש"ח יוגרלו בין כל מי שיעשה לייק לעמוד הפייסבוק ולפוסט הזה, ישתף אותו ויכתוב בתגובות "Thank You". תוקף המבצע הוא שבוע בלבד! בהצלחה לכולנו".

תעלול המחאה, שבוצע במסגרת המאבק למען פיקוח על מחירי הגז בישראל, הצליח להפיל בפח עשרות אלפי בני אדם, שמיהרו להודות לתשובה ולשבח ולהלל את נדיבותו.

כעבור פחות מיממה, לאחר שהפוסט בפרופיל המפוברק צבר כמעט 50 אלף לייקים ושיתופים ועורר את זעמה של קבוצת דלק של תשובה, עודכן הפוסט, והעומדים מאחוריו הודו כי מדובר במתיחה. "פונים ומגיבים יקרים. העמוד הזה הוא עמוד סאטירי. אין הגרלה ואין 10 מיליון ש"ח. יש רק גז. המון גז", נכתב בפוסט. "מה שכן אפשר לעשות זה לכתוב לממשלה ולדרוש פיקוח על מחירי הגז. [email protected], בהצלחה לכולנו".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew