המציאות עולה על כל סאטירה: ידיעה על ישראל באתר "דה אוניון" – התבררה כנכונה

האתר הסאטירי האמריקאי "דה אוניון" (The Onion) הצליח לאורך השנים להפיל בפח כלי תקשורת רבים שדיווחו על ידיעות מומצאות שלו בתור חדשות אמיתיות. אולם החודש הצליח האתר ליצור תקדים חדש, כאשר ידיעה סאטירית שפירסמה, הפכה כעבור זמן קצר למציאות.

ב-14 ביולי 2015, היום שבו חתמו המעצמות ואיראן על ההסכם להגבלת תוכנית הגרעין האיראנית, פירסם דה אוניון ידיעה מפוברקת תחת הכותרת: "ארה"ב מרגיעה את נתניהו המודאג בעזרת משלוח טילים בליסטיים". בידיעה, דיווח האתר הסאטירי כי בניסיון להרגיע את ראש ממשלת ישראל מחרחר המלחמה, החליט הנשיא אובמה לספק לישראל משלוח מיוחד של נשק.

"ביבי תמיד הופך למעט נרגן כשאנחנו מדברים עם איראן, אבל כמה עשרות טילי קרקע-קרקע קצרי טווח בדרך כלל משפרים לו את מצב הרוח במהירות", אמר כביכול גורם במשרד החוץ האמריקאי בידיעה הסאטירית שפורסמה בדה אוניון. "כמובן שאנחנו מנסים לא לפנק אותו יותר מדי בכך שניתן לו מערכת שיגור טילים בליסטיים טקטית חדשה שלמה בכל פעם שהוא חוטף קריזה, אבל הבחור יודע להשיג את מה שהוא רוצה. ככה לפחות יהיו לנו כמה חודשים של שקט ממנו". 

למחרת, פירסם עיתון "הארץ" ידיעה אמיתית לחלוטין תחת הכותרת: "בעקבות ההסכם עם איראן: אובמה הציע לנתניהו לפתוח בשיחות על שדרוג יכולותיו של צה"ל".

אם לא די בכך, כעבור כשבוע פירסם אתר החדשות mako דיווח לפיו ישראל עשויה לבקש טילי קרקע-קרקע במסגרת הפיצוי שהובטח לה מארה"ב על הסכם הגרעין עם איראן.

מתברר שבעולם האבסורדי והצבוע של יחסי ישראל-ארה"ב, המציאות עולה על כל סאטירה.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew