להיות ערבי

ג'ואן ספדי, מוזיקאי פלסטיני-ישראלי יליד נצרת, הוציא שיר מחאה בשם "להיות ערבי".

 להיות ערבי 

שירה (בעברית):

הומופובים מושבעים/ הכי הומואים בפנים/ ערבופובים מזרחיים/ הם בעצמם ערבים/ שפשוט מפחדים/ ומעדיפים להישאר בארון/ כי הם יודעים, הם הכי טוב יודעים/ שלהיות ערבי זה לא כזה שיגעון/ קשה להיות ערבי/ קשה להיות תשאל אותי/ קשה להיות ערבי/ כמה אפשר להיות שחור/ תחת שילטון של עשירים לבנים/ במדינה של גזענים/ ספרדים או מזרחים/ פעם גם הם היו ערבים/ השמות שינו אותם/ לשנות את גורלם/ כי הם יודעים, הם הכי טוב יודעים/ הם יודעים יותר טוב מכולם/ הם יודעים הם הכי טוב יודעים/ הם שילמו בדמם ולמדו על בשרם/ שקשה להיות ערבי/ קשה להיות תשאל אותי/ קשה להיות ערבי/ כמה אפשר להיות שחור/ תחת שילטון של עשירים לבנים/ במדינה של גזענים.

קטע דיבור (בערבית):

אתה צריך לדעת מאין באת ולאן ומה תמצא כאן. לעמוד ברחוב ולקרוא 'מוות לערבים' ושטויות כאלה. אתה ערבי, ויותר דפוק ממני.

שירה (בעברית):

היי, ערבי יהודי/ תשמע מערבי מקומי/ אותך גררו/ כדי לשבת במקומי/ קשה להיות ערבי/ קשה להיות תשאל אותי/ קשה להיות ערבי/ כמה אפשר להיות שחור/ תחת שילטון של עשירים לבנים/ על אדמת פלסטין.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew