סערה בשמאל סביב פוסטר "הגדוד היהודי של חמאס"

גוברת הסערה בחוגי השמאל סביב פוסטר ההסתה "הגדוד היהודי של חמאס" המופץ ברשת על ידי ציידי בוגדים שמבטיחים להעלות על הגרדום את כל האנשים המופיעים בפוסטר, ולערוף את ראשם.

כרזת מחזור אוגוסט 2014 של הגדוד היהודי של תנועת ההתנגדות האיסלמית, המציגה צילומים ושמות של עשרות אנשי שמאל בולטים המשרתים כביכול בגדוד, גררה ביקורת חריפה מצד פעילי שמאל שנפגעו מכך שלא נכללו בכרזה.

"זאת רשימה מגוחכת ולא משקפת", אמר אנרכיסט צעיר שמשתתף בשנים האחרונות בהפגנות בשטחים. "איך לא מופיעים בה פעילים רדיקלים כמו עזרא נאווי, מיכאל ספרד או יונתן פולק? זאת רשימה ממסדית-ציונית לגמרי".

ביקורת נוספת על פוסטר הגדוד היהודי של חמאס נגעה לייצוג הדל יחסית של נשים. "מתוך 45 אנשי הגדוד, רק 12 הן נשים", התלוננה פעילת שמאל פמיניסטית ותיקה שביקשה לשמור על עילום שם. "איפה ענת מטר? טלי פחימה? נטלי כהן וקסברג? האפליה המגדרית נמשכת אפילו באירוניה. טוב, לפחות לא הכניסו לרשימה את יצחק לאור", הוסיפה.

לדברי אנשים המעורים בחוגי השמאל, קיים זעם רב אצל פעילים בולטים שלא מופיעים בכרזה. "איש מהם לא יודה בכך, ואני לא ממש רוצה לנקוב בשמות, אבל נראה לי שאנשים כמו שלמה זנד, יונתן שפירא ויוסי גורביץ לא ממש מרוצים מזה שהם לא מופיעים בפוסטר", אמר גורם בכיר במחנה השמאל. "למעשה, די הופתעתי מכך שאני לא מופיע בו".

2 תגובות

 1. עומר טורק
  ספט 06, 2015

  מה אורי, כל הזעם הזה בגלל שגם אתה לא מופיע בפוסטר?

  להגיב

 2. אורי
  ספט 03, 2015

  אוי אתם כל-כך מצחיקים!
  איך אתם נהנים להיות קיצוניים…
  אתם גרועים כמעט כמו הימנים הקיצוניים…
  אני רוצה לספר לכם משהו.
  אם אתם תמיד הולכים בכל דעה שלכם הכי קיצוני שרק אפשר.
  אז אתם 100% טועים ברוב הדעות שלכם.
  כי בדרך כלל העולם מורכב יותר והדעה הקיצונים אף פעם לא נכונה.
  אתם לא חושבים. פשוט בוחרים בדעה הכי שמאלנית שקיימת וזה מעצבן.
  אומנם אתם לא שורפים אנשים כמו המקבילה הימנית שלכם.
  אבל הנזק שאתם עושים בפילוג המדינה עצום גם הוא.

  להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew